Polska domaga się kontroli ukraińskiego eksportu

Premier powiedział, że Warszawa może znieść restrykcje nałożone na ukraińskie produkty tylko wtedy, gdy kontrola ich importu zostanie ustalona na poziomie Unii Europejskiej.

Premier Polski Mateusz Morawiecki zapowiedział w piątek, że jego kraj zwróci się do Komisji Europejskiej (KE) o dokonanie przeglądu adekwatności przepisów dotyczących eksportu ukraińskiej żywności.

„Złożymy do Komisji Wyborczej wniosek o zbadanie naruszeń rynku w zakresie drobiu, jaj i produktów mlecznych. Należy obiektywnie sprawdzić wpływ tych produktów spożywczych na polski rynek w ostatnich miesiącach oraz ryzyko zakłócenia polskiego rynku rynek w przyszłości oceniony” – powiedział dziennikarzom Morawiecki.

Powiedział też, że Polska i Komisja Wyborcza zostaną powołane w najbliższych dniach Konferencja o kuchni ukraińskiejTo jego główna obawa, po rozmowie z wiceprzewodniczącym komisji Valdisem Dombrowskim na temat decyzji polskiego rządu na podstawie umów z rolnikami w jego kraju.

Premier powiedział, że Warszawa może znieść restrykcje nałożone na ukraińskie produkty tylko wtedy, gdy kontrola ich importu zostanie ustalona na poziomie Unii Europejskiej.

Polska zakazała importu zboża, cukru, suchej żywności, nasion, chmielu, lnu, konopi, owoców, warzyw, wina, wołowiny i cielęciny, mleka i jego pochodnych, mięsa wieprzowego, barana i wielu innych produktów rolnych z Ukrainy. Alkohol etylowy pochodzący z mięsa kóz, jaj, kurczaków, produktów rolnych i produktów pszczelarskich.

W połowie kwietnia rządy Polski i Węgier nałożyły embargo na żywność z Ukrainy, aby chronić lokalny sektor rolny po spadku cen w całym regionie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *