Polska kupi setki koreańskich wyrzutni rakietowych Chunmu

Polska kupi setki koreańskich wyrzutni rakietowych Chunmu

Warszawa, Polska – Polska zakończyła negocjacje z Korea Południowa Kup około 300 wyrzutni rakiet K239 ChunmooA porozumienie ma zostać podpisane w przyszłym tygodniu, kiedy polski wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak odwiedzi Seul.

„To doskonała broń armatnia, a jak wynika z naszych obserwacji Wojna na Ukrainie Wyraźnie widać przewagę, jaką artyleria może stworzyć na polu walki” – powiedział Błaszczak w lokalnym serwisie informacyjnym I.PL.

W maju minister ogłosił podpisanie listu intencyjnego w sprawie zakupu 500 M142 High Mobility Artillery Rocket Systems (HIMARS) ze Stanów Zjednoczonych. Jednak ostatnie wydarzenia wskazują, że Warszawa rozumie, że nie będzie w stanie zakupić tylu amerykańskich systemów, ile pierwotnie planowano.

Wiemy, że nie dostaniemy 500 dzbanów HimarowieWysłaliśmy dla nas list z żądaniem, który będzie dla nas satysfakcjonujący– powiedział Błaszczak. „Zdecydowaliśmy się podzielić linię HIMARS na etapy. Będziemy mieli zarówno Himarów, jak i Chunmu.

Zgodnie z planem pierwsze południowokoreańskie wyrzutnie wyprodukowane przez Hanwha Group trafią do Polski w 2023 r. – poinformował minister.

„Oprócz tych pocisków kupimy też dużą ilość pocisków” Precyzyjne pociski uderzeniowe Według Błaszczaka do zasięgu 70 km pociski taktyczne mają zasięg około 300 km.

Wartość planowanej umowy, która zwiększyłaby zależność Polski od broni południowokoreańskiej, nie została ujawniona. Szereg umów podpisanych w ostatnich miesiącach na zakup czołgów, haubic i samolotów uczyniło z Seulu największego klienta w dziedzinie obronności w Europie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *