Polska modyfikuje system rejestracji szczepionek – First News

Dworsick powiedział, że liczba osób, które należy zaszczepić w drugim kwartale tego roku, zależy od dystrybucji szczepionek i zapisów.
Rodek Pietruska / BAP

Polska odnowiła swój federalny system rejestracji punktów szczepień przeciwko koronawirusowi i zwiększyła w pewnym momencie liczbę dawek szczepionek, powiedział stanowy komisarz ds. Szczepień.

Na konferencji prasowej we wtorek Mike Djorsik powiedział, że Polska zniesie obecny tygodniowy limit 30 poziomów szczepionek na punkt szczepień, ponieważ spodziewany jest wzrost podaży.

Do tej pory Polska zaszczepiła ponad 5 mln osób, a pełne dwie dawki otrzymało 1,8 mln osób.

Dworsick powiedział, że liczba osób, które należy zaszczepić w drugim kwartale tego roku, zależy od dystrybucji szczepionek i zapisów. „Mam nadzieję zakończyć pierwszą fazę szczepień w drugim kwartale, być może do końca maja” – powiedział Dvo சிக் k.

Polska podzieliła swój program szczepień na cztery fazy. Grupa Zero obejmuje osoby z wysokim ryzykiem infekcji, głównie pracowników służby zdrowia. Zespół pierwszy to nauczyciele, służby mundurowe i seniorzy. Osoby poniżej 60 roku życia z grupy drugiej cierpią na choroby przewlekłe, podczas gdy trzecia grupa składa się z reszty dorosłych.

Dvo சிக் k powiedział, że rząd podejmie decyzję o ewentualnych zmianach w procesie szczepień po zakończeniu szczepień Grupy Pierwszej.

Powiedział, że więcej szczegółów zostanie ujawnionych w weekend.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *