Polska odnotowuje 70% tygodniowy wzrost nowych przypadków Govt-19

Kraków (Polska), 6 października (EFE) Nowe ograniczenia w związku z epidemią.

Wiceminister zdrowia Voltaire Kraska zgłosił 2085 nowych infekcji w ciągu jednego dnia i powiedział, że nie planuje się dalszych ograniczeń, „ponieważ gospodarki nie było na to stać”.

Obecnie rząd utrzymuje obowiązek noszenia maski w zamkniętych miejscach publicznych i zaleca zachowywanie odległości półtora metra między osobami korzystającymi z przestrzeni publicznej, nawet gdy znajdują się na zewnątrz.

W wywiadzie wyemitowanym na antenie Polskiego Radia Crosca powiedział, że możliwe jest prowadzenie działań „na poziomie indywidualnym, lokalnym czy wojewódzkim”, ale nie „krajowo”, jeśli sytuacja jest gorsza.

„Dzisiejsze dane to czerwone światło ostrzegawcze” – wyjaśnił.

„Do niedawna nie było szczepionki, ale teraz będą zaszczepieni i chorzy (z Govit-19)” – powiedział Croska.

Podobnie wiceminister, dysponując aktualnymi danymi, spodziewa się, że 1 listopada nie zostaną nałożone żadne ograniczenia w obchodach Wszystkich Świętych, gdyż miliony Polaków podążają za tradycją chodzenia na cmentarze i organizowania spotkań rodzinnych.

Z kolei minister zdrowia Adam Nidzeilsky w środę zaapelował do opinii publicznej, aby pamiętała, że ​​„używanie maski jest nadal konieczne” i wezwał tych, którzy nie zostali zaszczepieni, aby zrobili to jak najszybciej. .

„Czwarta fala jest faktem, a teraz nadszedł czas, aby się zabezpieczyć, zanim ryzyko będzie wysokie” – powiedział Nietzsche.

W ostatnich miesiącach wskaźnik szczepień znacznie spadł wśród ludności, a rząd ostrzega, że ​​więcej infekcji występuje w prowincjach, w których wskaźnik szczepień jest niski.

Od momentu poświadczenia pierwszego w Polsce zaświadczenia o przypadku Govit-19 w dniu 4 marca 2020 r. wirusem zostało zarażonych 2,9 mln osób, a 75 774 zmarło. EFE

Mac / Jam / RML

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *