Polska postrzega „kombinację czynników” jako przyczynę katastrofy Odry

Ta treść została opublikowana 30 września 2022 – 15:26

Kraków (Polska) 30 września (EFE).- Raport na zlecenie polskiego rządu w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy ekologicznej na Odrze został oficjalnie opublikowany w ten piątek i mówi, że za śmiertelność ryb odpowiada „kombinacja czynników” . .

300-stronicowy dokument został przygotowany przez grupę 49 naukowców z Agencji Ochrony Środowiska i stwierdza, że ​​„praktycznie cały bieg Odry pozostaje zanieczyszczony, o zasoleniu wielokrotnie wyższym niż zdrowy”.

„Poprzedni zły stan rzeki pogorszył się z powodu suszy i upałów” – czytamy w raporcie, wyjaśniając, że do tej pory z wód rzeki usunięto około 250 ton martwych ryb.

Jak wynika z opracowania, katastrofa ekologiczna, która wybuchła pod koniec lipca na drugiej co do długości rzece w Polsce, była spowodowana „nagłymi zmianami środowiska”, ale nie określono czynnika, który je spowodował, a „zestaw „przyczyn”.

Agnieszka Kolada, szefowa Departamentu Ochrony Wód RP, przyznała, że ​​„Odra nie jest w najlepszym stanie”, natomiast wiceminister klimatu i środowiska Malkorsata Golińska poprosiła o poczekanie na więcej informacji przed wskazaniem. Dla wszelkich przestępców.

Ze swojej strony posłanka Zielonych Małgorzata Tracz oskarżyła rząd o przedstawienie raportu, który „wyraźnie pokazuje, że katastrofa jest spowodowana przez człowieka”, ale który „nie precyzuje, kto jest kim”.

Wcześniej rząd polski przypisywał toksyczną katastrofę rzeki różnym przyczynom, od złotych alg po wycieki przemysłowe lub proste cykle biologiczne, a nawet twierdził, że zadaniem Niemiec jest powstrzymanie wzrostu gospodarczego Polski.

Badanie sugeruje wdrożenie systemu monitoringu jakości wody w Odrze, aby zapobiec powtórzeniu się takich problemów w przyszłości.

Raport Polskiej Agencji Wodnej ujawnił kilka miesięcy temu ponad 17 tys. punktów zrzucanych do polskich rzek bez zezwolenia lub w nieregularnych warunkach. EFE

mag/rz/icn

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.