Polska prosi Stany Zjednoczone o sześć dodatkowych baterii od Organizacji Patriotycznej

Żądanie to jest częścią krajowego planu obrony powietrznej średniego zasięgu, który został formalnie ogłoszony w zeszłym miesiącu w ramach bezpośredniej odpowiedzi na inwazję. Rosja Na Ukrainę: „Podpisałem list intencyjny w sprawie nabycia sześciu baterii trzech dywizji lub organizacji patriotycznych, w tym roli radarów dookólnych, wyrzutni rakiet i pocisków”. Minister obrony Marius Blassack powiedział w środku Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa.

Według źródeł Defense News, radary dookólne mogły być nazywane czujnikiem obrony powietrznej i przeciwrakietowej niższego poziomu (LTAMDS). Oko ducha. Choć całkowity koszt roszczenia nie jest sprecyzowany, warto zauważyć, że pierwszy polski kontrakt na zakup w tym roku dwóch akumulatorów w konfiguracji 3+ kosztował łącznie 4,75 mld USD.

Obrona Radeon LTAMDS.

O systemie rakietowym Patriot

Imię dla inicjałów Radar nadzoru kolejności faz w celu przechwycenia celuSystem rakietowy został opracowany przez firmę Raytheon i rozpoczął swoją działalność operacyjną w 1984 roku. FMIM-104 OjczyznaT stał się popularny w 1991 roku po udanym wystrzeleniu irackich rakiet Scud na Izrael podczas wojny w Zatoce Perskiej. Jest obecnie używany przez długą listę armii, w tym Stany Zjednoczone, Niemcy, Izrael, Japonię, Arabię ​​Saudyjską i Tajwan.

Jest to system obrony powietrznej zaprojektowany do zwalczania taktycznych pocisków balistycznych, pocisków okrętowych i zaawansowanych samolotów; Może działać w każdych warunkach pogodowych. Ma zasięg 70 km, maksymalną wysokość 24 km, a czas lotu do trzech i pół minuty. Ponadto system posiada radar kolejności faz AN/MPQ-53 do wykrywania, wyszukiwania, identyfikacji, obserwacji pocisków, naprowadzania i elektronicznego przeciwdziałania.

Możesz być zainteresowanym także tym: Pociski MBDA Primstone mogą być montowane w przyszłych niszczycielach czołgów w Polsce

Reklama

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.