Polska przygotowuje się do wojny: „To największa potęga militarna Europy”

Polska przygotowuje się do wojny: „To największa potęga militarna Europy”

Polska stało się Jedna z głównych potęg militarnych Europy Po zainwestowaniu w ostatnich latach Tysiące milionów euro W nowy sprzęt po zawarciu Rosja aneksji ukraińskiego półwyspu Krym W 2014 roku. W tym sensie, Wpływy dyplomatyczne Warszawy Odgrywa ważną rolę wspierającą Ukrainę przed pełną inwazją Moskwy.

I trzeba podkreślić, że Polska Ukraina i Białoruś nie tylko mają wspólne graniceAle z Rosyjska półenklawa Kaliningradu. Dlatego ten kraj ogłosił w zeszłym tygodniu Tysiące dodatkowych żołnierzy stacjonują na jego wschodniej granicy Rosły obawy o obecność rosyjskich najemników grupa Wagnera Na Białorusi.

„Bojownicy Wagnera stanowią zagrożenie”

Polski premier powiedział: Mateusza MorawieckiegoW Corriere della Sera: „Widzieliśmy, do czego są zdolni w Afryce i na Ukrainie. Ostatnio, Ponad stu najemników Wagnera Ruszyli w stronę Przesmyku Czuaskiego, niedaleko granicy z Polską. Może to być kolejny etap trwającej w Polsce ofensywy hybrydowej”.

Ponadto dodał: „Bojownicy Wagnera reprezentują groźba Bo potrafią przebrać się za białoruskich strażników granicznych i pomagać nielegalnym imigrantom wjeżdżać do naszego kraju. Dalej Mogą ćwiczyć Imigranci prowokują i atakują polskie służby. Mogą próbować przekroczyć granicę Udają nielegalnych imigrantów, a następnie próbują zdestabilizować nasz kraj”.

Największa parada wojskowa od dziesięcioleci

W pokazie siły obronnej, przy jednoczesnym wzroście Napięcia Na granicy kraju Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) i kluczowym sojusznikiem Rosji, BiałoruśPolska jest jego największym Parada wojskowa Przez dziesięciolecia.

Ministerstwo Obrony Narodowej świętuje Święto Wojska PolskiegoPowiedział, że przedmioty znajdujące się na wystawie 200 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego, 92 samoloty i 2000 żołnierzy. Dodano niektóre z nich Najnowsze technologie Ten kraj ma w swoim arsenale.

Pokaz siły dla Rosji i Białorusi

Wśród nich warto wyróżnić czołgi Amerykańskie M1A1 Abrams, południowokoreańskie czołgi K2 i haubice samobieżne K9, wyrzutnie rakiet HIMARS, samobieżne haubice Krapp i amerykańskie haubice Patriot. Systemy baterii rakietowych wchodzących w skład Systemu Obrony Powietrznej RPWiśwa’.

Zdaniem ekspertów, ta wielka siła była kierowana przez organizację Warszawy Przesłanie do zrozumienia dla Rosji i Białorusi. „Jeśli będą kontynuować te plany, będą Europejskie supermocarstwo wojskowe Unii Europejskiej i NATO. Według jednego obliczenia, jeśli kupią wszystkie czołgi z USA, czołgi Abrams i czołgi zamówione z Korei Południowej i zmodernizują to, co mają teraz, Francja, Niemcy, Włochy i Anglia będą miały więcej czołgów niż jakikolwiek inny kraj„, ostrzegł były urzędnik NATO, Jamiego SheaDo CNN.

W tym samym czasie PolskaU niektórych trwa to tylko dwa miesiące Wybory Co ważniejsze, oprócz zademonstrowania swoich możliwości Rosji i jej sojusznikom, chciał wysłać siły. Aktualności: Polski rząd stara się uspokoić własny naród, informując go Zaangażowany w bezpieczeństwo.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *