Polska przyjęła już ponad 3 mln ukraińskich uchodźców

Polska Straż Graniczna poinformowała w sobotę rano, że już przyjechali do kraju Ponad 3 miliony uchodźcówUcieczka przed wojną na Ukrainie od początku rosyjskiej inwazji 24 lutego.

W piątek polscy pogranicznicy przeprowadzili blisko 22 tys. kontroli granicznych osób wjeżdżających do Polski z Ukrainy.

Pociągi ze Lwowa i Kijowa przyjeżdżają codziennie do Przemyśla w południowo-wschodniej Polsce.

„Od początku ludzie jeździli do Wrocławia, Warszawy czy Niemiec z przyjaciółmi lub bliskimi. Teraz ludzie opuszczają bombardowane miasta, nie wiedząc, gdzie jechać, co robić i w jakich okolicznościach”.Wyjaśnił wolontariusz.

Ponieważ wojna na Ukrainie ciągnie się w nieskończoność, początkowe przyjmowanie polskich uchodźców, a także zasoby, w tym wolontariusze, schronienie, przestrzeń w klasie i miejsca pracy, zaczynają wykazywać oznaki niepokoju. Są wyczerpujące.

Populacja stolicy wzrosła o około 15% od początku wojny. Prezydent Rafał Trzaskowski ostrzegł, że Warszawa jest w swoich „zdolnościach” i nie może wchłonąć kolejnej fali uchodźców, i obawia się, że może to nastąpić, gdy Rosja zmieni swoją strategię, by skoncentrować swoje ataki na wschodniej Ukrainie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.