Polska z zadowoleniem przyjmuje stanowisko USA w sprawie gazociągu North Stream 2 – First News

Polska z zadowoleniem przyjmuje stanowisko USA w sprawie gazociągu North Stream 2 – First News

Polski rząd z zadowoleniem przyjął oświadczenie sekretarza stanu USA w sprawie gazociągu Nord Stream 2, że wpłynie to na interesy Polski i Europy.

Rurociąg, który łączy rosyjskie złoża gazowe z Europą Zachodnią, stał się dla Polski paradoksem, argumentując, że zagraża bezpieczeństwu Europy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wypowiedzi sekretarza stanu USA Anthony’ego Blingena, które potwierdza to, co Polska mówi od dawna” – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Powell Japlonsky, który oczekuje dalszych działań ze strony Stanów Zjednoczonych i NATO w sprawie North Stream 2. .

Przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli Blinken powiedział, że interesy Ukrainy i Polski mogą zostać naruszone. Powiedział, że zdaniem Stanów Zjednoczonych projekt Nord Stream 2 jest zły dla Europy i Stanów Zjednoczonych oraz że jest sprzeczny z celami bezpieczeństwa energetycznego UE.

„Mamy nadzieję, że świat zachodni, Stany Zjednoczone, Unia Europejska i NATO będą bardziej zdecydowane i konsekwentne w tej sprawie” – powiedział Jablonsky BAP. „Polityczne i praktyczne wojsko – nie ekonomia. Należy podjąć działania, aby zatrzymać ten projekt”.

Mimo zastrzeżeń projekt rurociągu jest wspierany przez Niemcy, Austrię i kilka krajów UE.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *