Polska zainstaluje „elektroniczną barierę” na granicy z Białorusią

Ta treść została opublikowana 11 lipca 2022 – 10:15

Kraków (Polska), 11 lipca (EFE).- Polska zainstaluje elektroniczne urządzenie nadzoru na swojej granicy z Białorusią, obejmujące obszar większy niż 186-kilometrowa fizyczna ściana.

Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska wyjaśniła w poniedziałek w wypowiedzi dla prasy w Warszawie, że istniejąca bariera fizyczna będzie „w pełni funkcjonalna” dopiero po zamontowaniu elektronicznej bariery obejmującej obszary orografią. Zakaz wznoszenia ogrodzeń.

Według Michalskiej, zainstalowanych zostanie ponad 2500 kamer dozoru dziennego i nocnego oraz użytych zostanie ponad 600 kilometrów kabli, co wraz z urządzeniami nadzoru obwodowego i innymi elementami bezpieczeństwa pozwoli na kontrolę 202 z około 400 kilometrów. granica polsko-białoruski.

„System będzie miał własną sieć elektryczną i będzie odbierać i przesyłać informacje za pośrednictwem niezależnej sieci, aby zapobiec włamaniom lub nieautoryzowanemu dostępowi do danych” – powiedział rzecznik.

Koszt tego urządzenia monitorującego to około 75 milionów euro, czyli więcej niż 24 miliony ogłoszone, kiedy podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy ściany w listopadzie 2021 roku.

Przybyło to w szczytowym momencie fali migrantów, która widziała, jak dziesiątki tysięcy ludzi próbowało przedostać się do Polski przez Białoruś, według Warszawy, z pomocą władz tego kraju.

Fizyczna część 5,5-metrowego muru, którego budowę ukończono kilka dni temu, kosztowała nieco ponad 300 mln euro, według polskiego rządu, który utrzymuje stały garnizon liczący 2500 osób na granicy z Białorusią.

Z kolei rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina powiedział w poniedziałek, że Polska rozważa nałożenie sankcji gospodarczych na Białoruś za zniszczenie kilku cmentarzy wojskowych i pomników upamiętniających polskich żołnierzy poległych w II wojnie światowej.

Według Jasiny, kiedy ambasador Białorusi został wezwany do złożenia skargi, nie przejmował się tym, co się wydarzyło i kwestionował definicję grobu.

– Zobaczmy więc, z kim mamy do czynienia – podsumowała Jasina.

Niedawno polski rząd zniechęcił swoich obywateli do przeprowadzki na Białoruś, ponieważ „niemożliwe” było ich wyeksmitowanie, gdyby napięcia między dwoma krajami się pogorszyły. „EFE”

MAC/CPH/RML

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.