Ponad 18 milionów uchodźców wojennych na Ukrainie

Minął niecały miesiąc od jego rozpoczęcia Wojna na UkrainieWięcej ludzi Zmuszeni do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu schronienia przed terrorem pustoszącym kraj.

Jak we wszystkich wojnach, głównymi ofiarami są między innymi kobiety, dziewczęta, chłopcy i starcy – nawet pewność faktów. Rozpoczął się rok 2023 Stały wzrost ucieczki Ukraińców z terytorium Ukrainy osiągnął liczbę ponad 18 milionów.

To właśnie oznacza 44,2% ludności Ukrainy nagle opuściłoby terytorium Ukrainy Z powodu przemocy i barbarzyństwa, jak wynika z ostatnio zebranych danych Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR)

Liczba uchodźców z Ukrainy została dodana do reszty planety, z podobnymi intensywnymi procesami migracyjnymi. Do 2023 roku spodziewany jest nowy rekord świata w liczbie osób potrzebujących pomocy humanitarnej, wynoszący łącznie 339 milionów w 69 krajach na całym świecie; 65 mln więcej niż w 2022 roku. W większości przypadków jest to spowodowane klęskami żywiołowymi, w wielu przypadkach zmianami klimatycznymi, zanieczyszczeniami lub wojnami środowiskowymi, o zasoby lub z nimi związanymi.

Liczba uchodźców przekraczających granice kraju w innych częściach Europy rośnie z dnia na dzień. Ponieważ wojna na Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego na rozkaz prezydenta Rosji Władimira Putina, nazwał ją „specjalną operacją wojskową”.

Przepływ uchodźców z Ukrainy do innych krajów na dzień 31 stycznia 2023 r. / Mapa: EA Przepływ uchodźców z Ukrainy do innych krajów na dzień 31 stycznia 2023 r. / Mapa: EA

UNHCR ocenia to Z Ukrainy uciekło ponad 18 milionów ludzi. Rozważa to od początku rosyjskiej ofensywy wojskowej Najszybszy exodus w Europie od czasów II wojny światowej. Innymi słowy, ponad 44,2% populacji Szacuje się, że do 2021 r. prawie 41 milionów Opuściłby terytorium Ukrainy.

Korytarz pełen namiotów i namiotów za płotem granicy z Ukrainą / Fot. FFM - EA

Według najnowszych danych UNHCR (jeden), Na dzień 31 stycznia 2023 r. terytorium Ukrainy opuściło 18 136 866 osób.. mądry kraj, 9329169 Ukraińscy uchodźcy już przybyli Polska, 2 852 395 A Rosja (3 października 2022) 2151419 A Węgry, 1 903 853 A Rumunia (29 stycznia), 1 127 957 A Słowacja, 755368 A Moldova Y 16705 A Białoruś (17 stycznia).

Grupa ukraińskich uchodźców przechodzi nocą przez plac przed stacją Przemyśl (Polska), aby wsiąść do autobusu jadącego do innego europejskiego miasta, aby uciec przed wojną na Ukrainie / Zdjęcie: FFM - EA

Wysoki Komisarz ds. Uchodźców ocenił Prawie osiem milionów ukraińskich uchodźców jest już zarejestrowanych w regionie europejskim, a kolejne pięć pozostanie w sytuacji tymczasowej ochrony. Z powodu rosyjskiej inwazji na jego kraj.

Notatki

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *