Putin: Kryzys na granicy białorusko-polskiej nie ma nic wspólnego z Rosją

Opublikowany:

13 listopada 2021 08:02 GMT

Prezydent Rosji oskarżył Zachód o napływ migrantów na wschodnią granicę UE.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że narody zachodnie zawsze próbują pociągnąć Rosję do odpowiedzialności za różne kryzysy i że koncentracja uchodźców na wschodniej granicy UE nie jest wyjątkiem.

W rozmowie z rosyjską telewizją VGTRK prezydent Rosji odrzucił zarzuty wobec Rosji wysuwane przez kilka krajów UE, że usiłuje ona usidlić Moskwę w kryzysie migracyjnym na polskiej granicy. Tysiące uchodźców Dążąc do przejścia z Bliskiego Wschodu na Białoruś.

„Ani jedna rosyjska linia lotnicza nie przewoziła tych ludzi”.

Putin zwrócił uwagę, że Białoruś ma uproszczony system imigracyjny z różnymi krajami, więc dotarcie na Białoruś nie jest trudne. „Kupują bilety na loty czarterowe, Nie potrzebują wizy, latają„, Powiedział.

Prezydent zaprzeczył, jakoby za transport uchodźców odpowiadały rosyjskie linie lotnicze.

„Chcę to wyjaśnić: to nie ma z nami nic wspólnego. Bądź odpowiedzialny nawet za najmniejszą okazję Absolutnie niesprawiedliwe. Ale ani jedna rosyjska linia lotnicza nie zabrała tych ludzi ”- podkreślił.

Według Putina „Ważne ogniwo transportu Imigranci przebywają w Unii Europejskiej, gdzie organizowane są te sieci [de tráfico], członkowie porządku publicznego i tajnych służb powinni zbadać, czy osoby te cokolwiek naruszają”.

„To nie dotyczy Koncepcje ludzkości”

Głowa państwa skupiła się na humanitarnym aspekcie kryzysu, a zwłaszcza na losie dzieci na granicy: „Oczywiście, Przykro mi, że widzę tam dzieci. Spójrz, temperatura w nocy jest poniżej zera.

Prezydent powiedział Zachowanie bezpieczeństwa na granicy Polacy nie odnoszą się do humanitarnych poglądów wyrażanych przez zachodnich polityków.

„Podczas polskiej straży granicznej Pobili tych imigrantówStrzelali nad głowami, strzelali w obóz syrenami i lekkimi armatami. Dzieci i kobiety W ostatnich miesiącach ciąży to nie dotyczy Idee ludzkości U jej podstaw leży polityka naszych zachodnich sąsiadów” – powiedział Putin.

Źródło problemu

Putin przypomniał, że problemy imigrantów nie pojawiły się na Białorusi czy w Rosji, ale w polityce zachodniej.

Francja o kryzysie migracyjnym na granicy z Polską: "Rosja nie jest częścią problemu, jest częścią rozwiązania"

„Są to problemy polityczne, militarne i gospodarcze, ponieważ te kraje są zaangażowane Operacje wojskowe w IrakuNa przykład wśród uchodźców jest teraz wielu irackich Kurdów. Nieśli Wojna z Afganistanem Od 20 lat jest tam więcej Afgańczyków ”- powiedział.

Jednak prezydent Rosji poparł wynalazek Rozwiązanie Do kryzysu – podkreślił – „interesy Białorusi, Polski, Niemiec i innych krajów europejskich”, bo ich systemy społeczne są „przeciążone”.

„Wierzę Kontakty bezpośrednie Pomagają rozwiązać te problemy wśród przywódców Białorusi i krajów europejskich – powiedział prezydent.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *