Rozpowszechniona brytyjska odmiana rządowa w północnej Polsce – pierwsze wiadomości

Karbysky powiedział, że sytuacja w prowincji jest bardzo poważna i zasugerował, że może teraz osiągnąć szczyt w obecnej fali epidemii koronawirusa.
Adam Warwawa / BAP

Brytyjska odmiana wirusa Kovit-19 szybko rozprzestrzenia się w północnej prowincji Pomorskie w Polsce, która jest obecnie przyczyną większości nowych zakażeń w regionie – powiedział w sobotę BAP naczelny lekarz tego województwa.

Jersey Korbyski powiedział, że obecnie odpowiada za 80 procent infekcji i ostrzegł, że w przeciwieństwie do poprzednich odmian, brytyjski szczep uderzył również w młodsze.

Karbysky powiedział, że sytuacja w prowincji jest bardzo poważna i zasugerował, że może teraz osiągnąć szczyt w obecnej fali epidemii koronawirusa.

Według raportu Ministerstwa Zdrowia Pomorskie jest szóstym najbardziej pożądanym województwem w Polsce, z 4. najwyższym wskaźnikiem zakażeń na 100 tys. Osób (6,37).

Ponad 27 000 osób mieszkających w Pomorsky jest obecnie izolowanych, a od piątku odnotowano w prowincji kolejne 1494 nowe infekcje.

Pomorsky znajduje się pod ścisłą kontrolą zamknięć od 6 marca. Wszystkie hotele, teatry, muzea, galerie sztuki, teatry, opery, filharmonie, baseny, siłownie, ogrody zoologiczne, solarium i obiekty sportowe są zamknięte, a centra handlowe częściowo zamknięte.

Dzieci w wieku szkolnym w klasach od 1 do 3 będą nadal uczyć się w trybie hybrydowym standard / online.

Mikey Sudkovsky, prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarzy Rodzinnych, powiedział BAP, że w najbliższych tygodniach Polska powinna spodziewać się dalszego wzrostu zakażeń i zgonów przez rząd Govt-19.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia zarejestrowało 21 049 nowych zakażeń Kovit-19 i 343 zgony.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *