„Są kraje, które zawierają z Rosją układy pod stołem”

„Są kraje, które zawierają z Rosją układy pod stołem”

Cała sesja była pełna napięcia Generalne Zebranie Narodów Zjednoczonych W praktyce we wtorek rozpoczęła się 78. sesja organizacji. W środę po raz pierwszy od rozpoczęcia wojny 19 miesięcy temu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, Twarzą w twarz Z szefem rosyjskiej dyplomacji ministrem spraw zagranicznych Siergiej ŁawrowNa początku tygodnia poleciał do Nowego Jorku, aby wziąć udział w szczycie.

Ostatecznie do spotkania nie doszło. Ławrow opuścił spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ i zastąpił go stałym przedstawicielem Rosji. Wasilij Nebenzi. Zełenski ze swojej strony Zaproponował plan pokojowy Do często powtarzanych żądań Kijowa należy zakończenie wojny na Ukrainie. Oznacza to wycofanie wszystkich wojsk rosyjskich z terytorium i „całkowite przywrócenie” ukraińskiej suwerenności.

Jednak ukraiński przywódca w swoim trwającym około 15 minut przemówieniu uzasadniał uzbrojenie Kijowa. „obrona” i są przepisane Sankcje na Moskwę. Ale to nie wszystko. Zełenski też to zaproponował „Konkretne działania” Zreformować strukturę organizacji i ograniczyć władzę Rosji w organizacji jako stałego członka Rady z prawem weta. Kilkukrotnie skorzystała z tego przywileju, aby zawiesić działania ONZ związane z wojną i dzieli go z czterema krajami: Chinami, Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i Francją.

[Zelenski presenta su plan de paz ante el Consejo de Seguridad y pide limitar el derecho a veto de Rusia]

Między innymi, ilekroć państwo korzysta ze swojego prawa weta, Zgromadzenie Ogólne uchyla je większością kwalifikowaną. Poprosił także o tymczasowe zawieszenie Rady Bezpieczeństwa do każdego kraju, który „pcha się do agresji przeciwko innemu krajowi z naruszeniem Karty Narodów Zjednoczonych”.

Do ukraińskiego przywódcy Reformy te mogą zniszczyć ONZ „Ślepy zaułek” Był powiązany z inwazją rosyjską. „Zatrzymanie wojny jest niemożliwe, ponieważ agresor zawetuje wszelkie wysiłki” – potępił w swoim przemówieniu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawia przed Radą Bezpieczeństwa ONZ podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa na szczeblu ministerialnym w sprawie kryzysu na Ukrainie 20 września 2023 r. w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

Reutera

„Uwierz diabłu”

Do bezpośredniego spotkania Ławrowa i Zełenskiego nie doszło samo. Dalej zostało odwołane Dwustronne spotkanie na marginesie planowanego zgromadzenia Zełenskiego z jego polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą. Oficjalnym powodem jest „brak czasu”, ale prawdą są relacje Kijowa z Warszawą Nie są w najlepszym stanie.

We wtorek ukraiński przywódca rozmawiał ze światowymi przywódcami Zgromadzenie Ogólne ONZ i Rosja oskarżyły ją o próbę uzyskania poparcia niektórych krajów „w ramach porozumień stołowych”. Choć nie sprecyzował, o jakie kraje chodzi, przestrzegł, że „diabłu nie można ufać”.

Od razu wspomniał o wecie trzech narodów UE –Polska, Słowacja i Węgry– Opodatkowane ukraińskie zboże, aby chronić swoją gospodarkę. „Niektórzy nasi przyjaciele w Europie bawią się w solidarność na arenie politycznej, dodając napięcia w sprawie zboża, ale w rzeczywistości utorowali drogę Moskwie” – skrytykował Zełenskiego. W tym tygodniu Kijów potępił tych sojuszników Światowa Organizacja Handlu (WTO).

[Bruselas acepta prorrogar hasta septiembre el veto de Polonia y Hungría a los cereales ucranianos]

Najwyraźniej te słowa nie spodobały się Polsce, jednemu z krajów UE, który udzielił Ukrainie największego wsparcia militarnego. Warszawa zadzwoniła w tę środę, żeby pokazać swoją złość Do Ambasadora Ukrainy w kraju Wasyla Swiricha. Podobnie polski premier Mateusz Morawieczagroziłem „Dodaj więcej produktów” Na liście zablokowanego ukraińskiego importu Kijów „zaostrza konflikt” w tej kwestii.

Szef polskiej administracji zamieścił na swoich portalach społecznościowych film, w którym wspomina, że ​​jego kraj”.Pierwsza osoba, która zrobiła wiele dla Ukrainy Dlatego mamy nadzieję, że nasze interesy zostaną zrozumiane i będziemy ich z całą determinacją bronić.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *