Siedem wschodnich krajów NATO popiera wejście Ukrainy

Siedem wschodnich krajów NATO popiera wejście Ukrainy

Głowy państw siedmioosobowej Grupy Bukaresztańskiej (B9). NATO Ze wschodu przemawiał w poparciu dla dzisiejszego przyjęcia w Bratysławie Ukraina W systemie.


„Jak widzieliśmy w Bukareszcie (na szczycie aliantów) w 2008 roku, Ukraina powinna otrzymać wsparcie w przystąpieniu do NATO” – powiedział prezydent Ukrainy w stolicy Słowacji. RumuniaKlausa Iohannisa.

Na spotkaniu sojusznicy odnotowali aspiracje integracyjne Ukrainy GruzjaI otworzyli przed nimi swoje drzwi, a to zaproszenie ma teraz nową ważność atak Inicjowane przez Rosja lutym ubiegłego roku.

„Będziemy nadal wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie tego potrzebować” – wyjaśnił rumuński prezydent o pomocy humanitarnej, wojskowej, gospodarczej i politycznej. Kijów. „Nasza wspólna wizja ma zasadnicze znaczenie dla wschodniej flanki NATO w zakresie odstraszania i obrony, od Morza Czarnego po Morze Bałtyckie” — dodał Ihannis, dodając: „Sukces Ukrainy w Wojna” jest głównym celem.


Aby przywrócić pokój

„Konieczne jest stworzenie jasnej perspektywy wejścia Ukrainy do sojuszu” – podkreślił prezydent. Polska, Andrzeja DudyWezwał swoich europejskich odpowiedników, by „stali niewzruszenie” we wspieraniu Q.

Gospodarz spotkania, Przewodniczący Słowacja Zuzana Czaputowa oświadczyła, że ​​„najlepszym sposobem przywrócenia pokoju w Europie jest aktywne wspieranie Ukrainy”. Słowacki przywódca pogratulował sobie, bo „Rosja kontroluje mniej terytorium niż rok temu”, a zbiorowe poparcie dla zaatakowanego kraju „idzie w tym kierunku. pokój„.

Sekretarz Generalny NATO, Jensa StoltenbergaNa szczycie w Wilnie w dniach 11 i 12 lipca ciało zobowiązało się dziś do zatwierdzenia „wieloletniego pakietu” działań mających na celu zbliżenie Ukrainy. Sojusz wojskowy. „Zamierzamy wzmocnić nasze wsparcie wieloletnim pakietem pomocowym dla Ukrainy w przejściu z epoki sowieckiej do standardów NATO” – powiedział Stoltenberg podczas szczytu.

Forum B9 w Bratysławie zgromadziło przywódców Bułgarii, Estonii, Litwy, Łotwy, Węgier, Polski, Słowacji i Czech w celu zajęcia stanowisk przed spotkaniem wysokiego szczebla Sojuszu Atlantyckiego w Wilnie (Litwa).

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *