Słowacja i Polska wysyłają radzieckich bojowników na Ukrainę na wojnę z Putinem

Słowacja i Polska wysyłają radzieckich bojowników na Ukrainę na wojnę z Putinem

41 to liczba rosyjskich myśliwców Mikojan MiG-29, które Ukraina otrzymuje ze Słowacji i Polski w ramach wsparcia zbrojeniowego NATO dla kraju, który zaatakował Rosję. Słowacja niedawno potwierdziła Eksport 13 MiG-29 i Polska 28Z czego już dostarczył pierwsze 4.

W obu przypadkach jest Samoloty nieużywane przez kraje-darczyńców. Polska od początku lat 90. jest w trakcie wymiany starzejących się MiG-29 na myśliwce koreańskie. FA-50 Słowacja nie korzystała z nich od zeszłego lata Brak konserwacji, praca wykonana przez rosyjską firmę. Polska liczyła na działanie do godz 2024 Kiedy zostaną wymienione 14 F 16 Od amerykańskiego producenta Lockheed Martin. Do tego czasu będą wojownikami Jas-39 Grippen Siły Powietrzne Republiki Czeskiej patrolują przestrzeń powietrzną Słowacji.

W ten sposób Ukraina widzi wzmocnienie swojej floty powietrznej, które szacowano na początku wojny. 69 lotów Ponad połowa z nich to MiG-29, a reszta to radzieckie modele, takie jak myśliwiec. SU-27 i bombowiec SU-24Oprócz L-39Czechosłowacki lekki samolot szturmowy i szkoleniowy.

Ukraina wielokrotnie zwracała się do krajów NATO o wysłanie wojsk F 16, lepszy niż MiG-19, ale teraz to twierdzenie nie jest spełnione. Powodem było to, że chociaż piloci byli już zaznajomieni z MIG-29, musieli trenować z nowymi myśliwcami. Mogą z nich korzystać od pierwszej chwili.

Mikojan MiG-29 został zaprojektowany, aby konkurować ze radzieckimi samolotami F-15 Eagle, F-16 Fighting Falcon i F/A-18 Hornet.

Mikojan MiG-29 lub MiG-29 Fulcrum to samolot myśliwski czwartej generacji zaprojektowany przez rosyjskie siły powietrzne. Mikojan Odpowiedź jest w latach 70 F-15 Orzeł, F-16 Fighting Falcon I F/A-18 Hornety Wojsko USA, wówczas w fazie rozwoju. Pierwsza wersja tego średniego myśliwca przewagi powietrznej zaczęła być używana przez armię Związku Radzieckiego. 1983.

MiG-29 to bardzo zwrotny samolot dwusilnikowy Misje walki powietrznej na dużych wysokościach z innymi myśliwcami. Pod względem wagi i wymiarów jest porównywalny z amerykańskim myśliwcem McDonnell Douglas F/A-18 Hornet, chociaż jest zdolny do większej szybkości i zwinności. Myśliwiec Mikojana ma podniesiony kokpit nad silnikiem i skrzydłami, podobnie jak pilot Zwiększona widoczność w walce. Szybkość można osiągnąć Konkurencja 2+Ląduje na nieprzygotowanych pasach startowych i komercyjnych lotniskach i ma zasięg bojowy 1500 km.

Jeśli chodzi o broń, może przenosić Dwie rakiety dalekiego zasięgu We wzmocnionych ładowniach przy silnikach, pod skrzydłami, a także do walki na duże odległości Cztery rakiety krótkiego zasięgu Do walki w zwarciu na zewnętrznym nośniku ładunku. to jest Działo automatyczne kalibru 30 mm Lewa strona kabiny pierwotnie miała pojemność 150 naboi, ale w późniejszych wersjach została zmniejszona do 100, pozwalając tylko podczas strzelania. To tylko kwestia czasu, zanim skończy się amunicja. MiG-29 może być wyposażony w opcjonalny zewnętrzny zbiornik paliwa pod centralnym kadłubem, co pozwala na zwiększenie zasięgu bojowego.

MiG-29 wchodzące w skład Wojska Polskiego otrzymały prace przedłużające żywotność i zostały zmodernizowane przy pomocy izraelskiej firmy. IAI, zasadniczo aktualizując swoje systemy łączności zgodnie ze standardami NATO. Według specjalistycznych mediów Aviación Online modernizacja obejmuje „nowe przyrządy nawigacyjne INS / GPS, kolorowy ekran wielofunkcyjny 5 × 4 cale, nowy HUD, nowy komputer misji, nowe radia UHF / VHF Rockwell Collins RT-8200. Rapid I / II i radiowe systemy kodowania przeciwzakłóceniowego UHF oraz system identyfikacji przyjaciel-wróg zgodny ze standardami NATO, wszystkie koordynowane przez cyfrową magistralę danych MIL STD-1553B”.

Również od lat 80 1600 jednostek Średni koszt MiG-29 oszacowano w 2009 roku 29 milionów dolarów za samoloti służąc w wojsku Rosja, Ukraina, Indie i 20 innych krajów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *