Sześć krajów Ameryki Łacińskiej jest zbyt skomplikowanych, by handlować: gdzie jest Chile w rankingu?

Wygrał wybory prezydenckie w Peru Lewicowy przywódca związkowy, Trzeci z otrzymanych głosów Opozycja w regularnych wyborach okręgowych W Chile List od komunistycznego prezydenta Reorganizacja Argentyny w kierunku głównych i wschodzących gospodarek La Monetta w ostatnich dniach zmieniła kierunek rynków Ameryki Łacińskiej. A zatem, Stabilność regionu jest bacznie obserwowana przez inne części świata dzięki możliwościom inwestycyjnym oferowanym przez krajeCzęsto są one utrudnione przez system rządowy lub stałe zmiany legislacyjne.

W tym kontekście to nie przypadek Grupa w regionie przewodzi tym krajom, które mają najwięcej przeszkód w prowadzeniu działalności ... Zostało to ocenione w najnowszym raporcie Global Corporate Complex Index przygotowanym przez firmę doradczą DMF Group, która analizuje i ocenia 77 jurysdykcji na całym świecie, które odpowiadają za około 92% światowego PKB. Brazylia, Francja, Meksyk, Kolumbia, Turcja, Indonezja, Argentyna, Boliwia, Kostaryka i Polska W pierwszej dziesiątce krajów z największą liczbą ograniczeń.

W tej sprawie Brazylia Zajęła 2. miejsce w 2020 r.- Badanie Chociaż kraj ten jest 13. gospodarką światową, w nim tkwi złożoność Jego wielopoziomowy system zarządzaniaZałożone w nim spółki mają obowiązek rejestrować się na trzech szczeblach władzy: federalnym, stanowym i komunalnym. . Odnosi się do Różne stawki podatkowe w zależności od miasta i stanu Ze względu na „zdecentralizowaną strukturę”, która rządzi modelem rządowym, jest uważany za poważny problem dla międzynarodowych korporacji.

Kiedy w przypadku Francja, Dziesięć miejsc niżej w porównaniu do zeszłego roku, badanie mówi, że to problemProcesy księgowe i podatkowe, ponieważ przepisy HR są zorientowane na pracownika”. Obejmuje to nie tylko księgowość podlegającą lokalnym wymogom językowym, ale także jurysdykcję bardziej skoncentrowaną na pracownikach. . Jak zauważono w badaniu, „Concile de Broadhomes, specyficzny sąd dla sporów pracowniczych, orzeka na korzyść pracownika w trzech czwartych spraw”.

MeksykZe swojej strony przedstawia problemy techniczne podczas prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ „konieczne jest osobiste zarządzanie procedurami z rządem” Poleganie na drukowanych dokumentach dla oddziału firmy”, Według DMF Group, która przedłużyła termin.

„Aby firmy zagraniczne mogły zostać zarejestrowane, dokumenty meksykańskie muszą być złożone na papierze i poświadczone w ich kraju urodzenia, na przykład przed powrotem do Meksyku firmy ze Stanów Zjednoczonych muszą przesłać dokumenty wymagane do poświadczenia do Stanów Zjednoczonych. Przed infekcją proces ten trwał tydzień. Jednak w wyniku kryzysu może to potrwać dłużej niż miesiącMówi raport.

Podobna panorama Indonezja Mimo „zaangażowania w otwartość na bezpośrednie inwestycje zagraniczne”, jest to zasadniczo największy problem Organizacja prezentacji wniosków do budowy firmy.

Ale nie wszystkie bariery mają zaplecze techniczne, ponieważ wiele z tych krajów zostało przeciągniętych na szczyty rankingów Poprawiono zmiany w przepisach, Podobnie jak w Polsce i Boliwii; Firmy muszą wykazać się wyższym poziomem przejrzystości, Jak Kostaryka; Zmiany w reformach podatkowych jak w Kolumbii i Turcji; Albo zarządzanie tak ważnymi czynnikami Stabilizacja stanu gospodarki, Opuściło „Argentyna zajmuje siódme miejsce na liście ze względu na ciągłe zmiany legislacyjne, trudności w wysyłaniu i odbieraniu obcej waluty oraz wysoką inflację.”, Według konsultanta.

Ze swojej strony Chile zajmuje 40. miejsce Obecnie jest wymieniany jako jeden z krajów o jasnej jurysdykcji i wzywa do prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ w przeciwieństwie do ubiegłego roku awansował o 24 miejsca. Wyprzedza Peru, Rosję, Niemcy, Hiszpanię i Austrię.

Poniżej listy (jurysdykcje najmniej złożone) znajdują się Dania, Hongkong, Kajmany, Irlandia, Curaக்கோao, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Stany Zjednoczone, Holandia, Salwador i Mauritius.

Kolejny punkt ujawniony w badaniu jest związany z trzema globalnymi trendami związanymi z jurysdykcjami na całym świecie, które dążą do poprawy wytycznych biznesowych, co często jest trudne w biznesie.

Pierwszy Rozwój odpowiedzialnego zarządzania, Reprezentuje interesy narodów ” Upewnij się, że firmy działają odpowiedzialnie w swoich globalnych operacjach„I rozciąga się na wszystkie operacje biznesowe, od zatrudniania i opłacania pracowników, po przejrzystość jej struktury i postępowania, zgodnie z dokumentem.

„Chociaż firmy często muszą współpracować ze stronami trzecimi, aby zapewnić zgodność, nastąpił ogólny wzrost surowości kar dla firm, które nie przestrzegają przepisów. Częstotliwość wydawania grzywien wzrosła od 2020 r., a 93% jurysdykcji nakłada teraz grzywny Zmierzył się z tą sytuacją w porównaniu z poprzednimi 84 proc. – wyjaśnia.

Drugi trend jest powiązany Uproszczenie przez cyfryzacjęOdzwierciedleniem tego jest malejąca potrzeba pieczętowania lub pieczętowania dokumentów kancelarii prawnych z 38% jurysdykcją na całym świecie, teraz wymagających bezpośrednio tej administracji (w porównaniu do 43% w 2020 r.).

Kiedy na trzecim miejscu, Problem międzynarodowy a problem lokalny, co odnosi się do rozwoju stosunków handlowych i globalizacji. „Ponieważ stosunki handlowe stają się międzynarodowe, prawo musi wykraczać poza granice krajowe, aby regulować i zarządzać tymi relacjami. Dlatego prawo międzynarodowe często idzie w parze z kwestiami odpowiedzialnego zarządzania już w raporcie” – stwierdza raport.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *