Turyści podróżujący na Kubę w grupie nie muszą przedstawiać negatywnych testów ani rządowych zaświadczeń o szczepieniach.

Zorganizowane grupy turystyczne z Rosji, Kanady i innych krajów nie powinny otrzymywać negatywnych testów PCR ani świadectw szczepień przeciwko Covit-19, aby wjechać na Kubę., powiedziało rosyjskie stowarzyszenie touroperatorów (ATOR).

„Kubańskie władze lotnicze wysłały okólnik do rosyjskich linii lotniczych o zmianie zasad wjazdu do kraju” – podała firma. Rosyjska strona Sputnik.

„Zgodnie z decyzją Kubańskiego Ministerstwa Zdrowia z 5 stycznia Turyści z Rosji, Ukrainy, Polski i Kanady są zwolnieni z obowiązku wydawania zarówno świadectw szczepień, jak i zaświadczeń z ujemnym wynikiem testu PCR. rządowy. ”

W raporcie wyjaśniono, że od teraz pasażerowie ci muszą jedynie wypełnić formularz Digital Traveller przed odlotem.

ATOR wyjaśnił W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej na Kubie złagodzono zasady wjazdu turystów do tych czterech krajów., Zwłaszcza wysoki wskaźnik szczepień.

Przeczy to obecnym statystykom epidemii na KubieJego wskaźniki wróciły do ​​liczb od października 2021 roku, kiedy wydarzenia zaczęły spadać. W niedzielę MINSAP odnotował 3508 nowych przypadków i pięć zgonów z powodu choroby, Maksymalna liczba na cały tydzień.

Jednak urzędnicy nadal apelują, aby szczepienie miejscową iniekcją zapobiegło nowemu koronawirusowi. Według oficjalnych danych, 10 548 924 osób otrzymało do tej pory co najmniej jedną dawkę, podczas gdy 9 336 386 otrzymało pojedynczą dawkę, a 9 001 850 otrzymało trzecią dawkę.

Z tego powodu oraz jako wyraźny sygnał zainteresowania rządu generowaniem przychodów z turystyki, Miguel Diaz-Connell powiedział w ten weekend, że wariant Covit-19 Omigron nie wywołał silnych fal w kraju, jak gdzie indziej.

Díaz-Canel wygłosił te uwagi podczas przemawiania na spotkaniu bilansowym Kubańskiej Partii Komunistycznej w gminie Cienfuegos.

„Omigran nie zachowywał się na Kubie jak reszta świata, ale nie doszłoby do tego bez naszych obecnych poziomów szczepień” – powiedział urzędnik, dodając, że niektóre modele matematyczne obecnie szacują, że na Kubie powinno pojawiać się 6000 nowych pozytywnych wyników dziennie. , W ostatnich dniach zostało to potwierdzone przy 3100 do 3600 przypadków dziennie na „plateau”.

Kubańscy urzędnicy powiedzieli coś podobnego, kiedy postanowili otworzyć kraj na turystykę pod koniec 2020 roku. I samoloty komercyjne, po opanowaniu pierwszych fal epidemii. Ale mimo to Na początku 2021 r. sytuacja zdrowotna pogorszyła się i lotniska zostały zmuszone do ponownego zamknięcia.

Wariant delta Tego lata system opieki zdrowotnej załamał się, powodując niezdecydowaną liczbę zgonów. Ten wariant choroby Po raz pierwszy pojawił się w Matanzas, jednej z najczęściej odwiedzanych prowincji w tamtym czasie.

Właśnie Rosja, główny rynek turystyczny Kuby od dwóch lat, W ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono 63 205 nowych infekcji Govt-19, co stanowi nowy rekord od czasu wybuchu epidemii., co ma miejsce w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Ómicron w całym kraju, powiedzieli lokalni urzędnicy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.