UE nałoży grzywny w wysokości 20 000 euro na osobę na kraje, które nie zaakceptują nowego rozkładu migracji

UE nałoży grzywny w wysokości 20 000 euro na osobę na kraje, które nie zaakceptują nowego rozkładu migracji

Po latach bezowocnych negocjacji europejskie porozumienie w sprawie migracji i azylu jest coraz bliżej ujrzenia światła dziennego. Ministrowie spraw wewnętrznych Unii Europejskiej w najbliższy czwartek a Umowa minimalna Jego celem jest stworzenie stałego mechanizmu dystrybucji migrantów Co najmniej 30 000 osób powinno być ponownie zatrudnianych rocznie między państwami członkowskimi, łagodząc w ten sposób presję ze strony wiodących krajów na granicy zewnętrznej, takich jak Hiszpania, Włochy czy Grecja.

Mechanizm będzie dobrowolny, ale państwa członkowskie, które odmówią przyjęcia migrantów, będą musiały zapłacić Grzywna w wysokości 20 000 euro Udzielenie osobie lub innej formie pomocy. Oznacza to, że umowa określa System solidarności a la carte.

Z drugiej strony nowe przepisy nakładają dodatkowe obciążenia na kraje wiodące, które powinny wprowadzić m.in Nowa obowiązkowa procedura kontroli granicznej Aby zidentyfikować i zarejestrować wszystkie osoby próbujące wjechać nielegalnie. Potępiona przez organizacje pozarządowe praktyka może doprowadzić do powstania na zewnętrznych granicach UE obozów dla uchodźców, podobnych do tych, które już istnieją na greckich wyspach.

[El fracaso de las cuotas voluntarias de migrantes en la UE: sólo 34 traslados desde España]

minister spraw wewnętrznych, Fernando Grande-Marlasca, to radykalne zaprzeczenie. „Nie będzie żadnych nadzwyczajnych środków pozbawienia wolności jakiegokolwiek rodzaju I to wpływa na prawa podstawowe” – mówi Grande-Marlaska. Jej zdaniem reforma zapewnia odpowiednią równowagę między zasadami solidarności i odpowiedzialności w zarządzaniu migracjami.

„Zrobiliśmy duży krok w kierunku zapewnienia UE bardziej wydajnego, wspierającego i sprawiedliwego systemu azylowego i migracyjnego” – powiedział na zakończenie spotkania.

Uznając ograniczenia przepustowości wiodących krajów, umowa określa Do procedury granicznej potrzebnych jest tylko 30 000 osób rocznie w całej Unii Europejskiej. Państwa członkowskie są zwolnione z korzystania z kwoty po przekroczeniu przyznanej im kwoty. Komisarz Spraw Wewnętrznych, szwedzki Ylvy JohanssonZapowiedział zastrzyk w wysokości 1 000 mln funduszy europejskich na poprawę zdolności przyjmowania.

Chociaż Brak obowiązkowej kwoty uchodźcówPolska i Węgry głosowały przeciwko umowie, która oznacza powrót do kryzysu uchodźczego z 2015 roku. „Politycznie i praktycznie Ta metoda jest dla nas nie do przyjęcia– powiedział wiceminister spraw wewnętrznych RP Bartos Grodecki.

Skrajnie prawicowy rząd Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że od wybuchu wojny Rosja przyjęła już ponad milion ukraińskich uchodźców. I skarży się, że jeśli odmówi przyjęcia odpowiednich migrantów, zostanie ukarany „grzywny” w wysokości 20 000 euro na osobę. „Nie będzie uznania społecznego”Minister zaznaczył.

Ze swojej strony Węgry Wiktora Orbana utrzymuje, że nowy system dostarczania zakłada, że: „Zaproszenie” Dla imigrantów, którzy mają efekt przyciągania. „Ważne jest zatrzymanie migrantów na granicy, niedopuszczenie do wjazdu do UE i usunięcie przyczyn migracji w krajach pochodzenia” – powiedział przedstawiciel Węgier. Bence Redwari.

Włochy są ważne

Szwedzka prezydencja odrzuciła już „nie” Polski i Węgier i skupiła się na próbie włączenia, niechętnie do końca, Włoch dwoma ofertami z dodatkowymi zmianami.

włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Piandedosipowiedział Większa pewność, że mechanizm dystrybucji migrantów zadziała, pilotażowy program rozpoczęty w 2022 r., mający na celu przesiedlenie 10 000 migrantów w ciągu roku, „nie powiódł się”. Piandedossi wezwał do większej elastyczności w procedurach kontroli granicznej, aby zmniejszyć obciążenie przedstawicielstwa Włoch.

Po Maraton 12 godzinnych negocjacji, skrajnie prawicowy rząd Georgii Meloni wyraził zgodę na kompromisowe rozwiązanie, umożliwiające uzyskanie kwalifikowanej większości potrzebnej do zatwierdzenia reformy. Bułgaria, Malta, Słowacja i Litwa wstrzymały się od głosu.

Jednak porozumienie ministrów spraw wewnętrznych nie zostało jeszcze sfinalizowane. Nowa ustawa wymaga jeszcze negocjacji z Parlamentem Europejskim. Rozmowa, którą musi poprowadzić Hiszpania Od 1 lipca będzie sprawował rotacyjną prezydencję w Unii Europejskiej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *