Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że Stany Zjednoczone nie mają nic przeciwko przekazaniu samolotów bojowych Polsce.

Joe Biden spotyka się z Anthonym Blingenem i Lloydem Austinem na Ukrainie ministrem spraw zagranicznych Dmitrijem Kulebą i ministrem obrony Oleksim Resnikowem w Polsce REUTERS / Evelyn Hockstein

Ukraina w sobotę obiecała, że ​​Stany Zjednoczone nie będą sprzeciwiać się dostawom samolotów bojowych do Polski, aby przeciwdziałać rosyjskiej inwazji.Chociaż Pentagon wcześniej odrzucił ten plan.

„Stany Zjednoczone nie mają nic przeciwko zmianie samolotu” – powiedział. A więc piłka jest teraz na polskim boisku.Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba stwierdził w liście do AFP.

Kuleba i ukraiński minister Obrony Oleksi Resnikov spotkał się w ciągu dnia w Warszawie z prezydentem USA Joe Bidenem. Który przyjechał do Polski, aby wzmocnić swoje poparcie dla tego państwa członkowskiego NATO na granicy z Ukrainą.

Po spotkaniu z ukraińskimi urzędnikami spotkał się z prezydentem oraz sekretarzem stanu i sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem i Lloydem Austinem. Polska, Andrzej Duda.

Prezydent RP Andrzej Duda przyjmuje prezydenta USA Joe Bidena (via Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl REUTERS)
Prezydent RP Andrzej Duda przyjmuje prezydenta USA Joe Bidena (via Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl REUTERS)

Wcześniej w tym miesiącu, Pentagon odmówił przeniesienia samolotów bojowych z Polski do kolejki do walki z siłami rosyjskimi, powołując się na „wysokie ryzyko”.W tym czasie Ukraina miała dzban z zimną wodą w celu zdobycia większej ilości broni powietrznej.

„Ukraina potrzebuje więcej myśliwców”Guleba zauważył, że Kijów podkreślił, że muszą „osiągnąć równowagę na niebie” i zapobiec „zabijaniu większej liczby cywilów przez Rosję”.

Polska wyraziła już poparcie dla planu przekazania Ukrainie samolotów MiG-29 z czasów sowieckich. Przez amerykańskie lotnisko w Rammstein w Niemczech.

Biden przyrzekł, że jego zaangażowanie w bezpieczeństwo Polski i innych państw członkowskich NATO jest „święte”. Stabilność Europy ma dla Stanów Zjednoczonych „ogromne znaczenie”.

06-12-2021 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zhelensky Twitter polityczny / Volodymyr Zhelensky
06-12-2021 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zhelensky Twitter polityczny / Volodymyr Zhelensky

Podczas spotkania w Warszawie Duda powiedział Bidenowi, że Polacy mają „duże poczucie zagrożenia”; Obawiam się, że po zajęciu Ukrainy Rosja może zaatakować jej granicę.

„Postrzegamy artykuł 5 jako święty obowiązek, święty obowiązek. Mogą na to liczyć. Ich wolność jest nasza.” Biden obiecał Dudzie.

Prezydent USA uznał to za konieczne NATO jest „całkowicie, całkowicie i całkowicie zjednoczone, bez podziału na swoją perspektywę” i działa w „jedności”.

Z kolei w to uwierzył W wyniku okupacji Ukrainy przez Rosję miesiąc temu prezydent Rosji Władimir Putin nie osiągnął swojego celu „oddzielenia Wschodu” od NATO. Od zachodu.

Prezydent USA Joe Biden uczestniczy w dwustronnym spotkaniu z polskimi delegatami w Warszawie, aby omówić rosyjską inwazję na Ukrainę.  Polska, 26 marca 2022. REUTERS / Evelyn Hockstein
Prezydent USA Joe Biden uczestniczy w dwustronnym spotkaniu z polskimi delegatami w Warszawie, aby omówić rosyjską inwazję na Ukrainę. Polska, 26 marca 2022. REUTERS / Evelyn Hockstein

„Stabilność w Europie jest bardzo ważna dla Stanów Zjednoczonych”. Biden nalegał.

Zaznaczono sobotnie spotkanie z ukraińskimi urzędnikami Pierwsze spotkanie Bidena z ukraińskim urzędnikiem od początku rosyjskiej inwazjiI omówił „przyszłe wysiłki na rzecz pomocy Ukrainie w obronie jej terytorium”, według Białego Domu.

Po spotkaniu, Minister obrony Ukrainy wyraża „ostrożny optymizm” co do przyszłości pomocy USA dla UkrainyA Biden zapewnił się w tweecie: „Ukraina zachęciła cały świat”.

Biden zakończy swoją europejską trasę w najbliższą sobotę spotkaniem z ukraińskimi uchodźcami i rozmowami na temat dalszych kroków, jakie świat musi podjąć w obliczu wojny na Ukrainie.

Z informacjami z AFP, EFE

Kontynuuj czytanie:

Joe Biden powiedział, że Putin nie może pozostać u władzy.
Rosyjskie wojsko zaatakowało Lwów, miasto, w którym większość przesiedleńców została wysiedlona w wyniku ataku Władimira Putina.
22 lata po prezydenturze Putina w Rosji: od mrocznego szpiega KGB do bezwzględnego manipulatora władzy
„Mój dom jest twoim domem”: Jak żyją ukraińscy uchodźcy, zapewniony przez hiszpańskie rodziny

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.