Unia Europejska dąży do zaostrzenia procedur wizowych dla obywateli Rosji

Unia Europejska dąży do zaostrzenia procedur wizowych dla obywateli Rosji

Europa chce nadal wywierać presję na Rosję w związku z inwazją na Ukrainę, ale działania, które należy podjąć, generują coraz więcej tarcie wewnętrzne. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na początku sierpnia zwrócił się do Unii Europejskiej o zawetowanie wjazdu obywateli Rosji i lojalnych turystów w kluczowych miejscach dla społeczności do jej granic. Kraje takie jak Estonia, Litwa, Polska i Finlandia stanęły przed wyzwaniem i rosnącymi wymaganiami w Unii Europejskiej, aby pójść tą drogą. Jednak nie wszyscy się zgadzają i dlatego Ministrowie Spraw Zagranicznych Dzisiejszy plan osiągnięcia porozumienia politycznego w połowie drogi Zaostrzenie procedur wydawania zezwoleń na wjazd rosyjskim turystom Bez wetowania bezwzględnego wejścia wszystkich obywateli państwa kierowanego przez Putina.

„Nie jestem za zakazem wstępu dla wszystkich Rosjan, powinniśmy być bardziej selektywni. Wielu Rosjan chce opuścić krajPonad 300 tysięcy opuściło kraj od początku wojny, a wielu z nich to wykształceni Rosjanie, którzy nie chcą mieszkać w Rosji, nie popierają wojny i nie chcą żyć pod reżimem Putina. Nie musimy zamykać drzwi tym ludziom” – powtórzyła wczoraj wysoka przedstawiciel UE. Joseph BorrellW wywiadzie dla Radia Wolna Europa.

Borrell nalegał, aby federacja nadal zezwalała na wejście do: Studenci, osoby ubiegające się o azyl lub sprawy dotyczące łączenia rodzin, na przykład. W tym samym duchu wypowiedział się wczoraj minister spraw zagranicznych Holandii Wopke Hoekstra, który poparł weto wjazdu dla turystów, jednocześnie zezwalając na wydawanie wiz z wyjątkiem wyjątków wspomnianych przez szefa dyplomacji wspólnotowej. Hoekstra wezwał także do „jedności” wśród partnerów.

W tej chwili na stole znajduje się opcja, która była już rozważana. Według Financial Times w ten weekend najlepszym możliwym sposobem na osiągnięcie porozumienia jest zagłębienie się w Zawieszenie umowy wizowej z 2007 r. z RosjąJuż częściowo zamrożone od lutego. W praktyce oznacza to: Znacznie droższe wydawanie zezwoleń na wjazd, komplikuje biurokratyczne zarządzanie w celu ograniczenia dostępu i, na przykład, zakazu wydania wizy do żadnego kraju europejskiego posiadającego bezwzględny mandat do podróżowania po całej strefie Schengen. Do tej pory rosyjscy turyści mieli preferencyjną umowę, dzięki której byli jedną z największych grup ubiegających się o wizy turystyczne do Unii Europejskiej.

Należy zauważyć, że wśród popełnionych represji, Unia Europejska zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla Rosji W związku z tym w krajach sąsiadujących z byłym Związkiem Radzieckim wzrosła liczba obywateli rosyjskich przybywających drogą lądową, którzy następnie podróżowali m.in. do celów turystycznych na południu Europy. Jednym z celów będzie ograniczenie tych wjazdów, dlatego ministrowie spraw zagranicznych UE będą dziś próbować dojść do porozumienia.

Misja szkolenia wojskowego armii ukraińskiej

Ministrowie obrony Unii Europejskiej uzgodnili wczoraj rozpoczęcie prac nad utworzeniem misji szkoleniowej dla armii ukraińskiej. „Wszystkie kraje zgadzają się na rozpoczęcie pracy” – powiedział wczoraj wysoki przedstawiciel UE Josep Borrell. Niektóre kraje już udzielają pomocy szkoleniowej, oprócz uzbrojenia i sprzętu dla armii ukraińskiej. Borrell uważa jednak, że konieczna jest koordynacja wysiłków na szczeblu europejskim.

uwagi1WhatsAppWhatsAppFacebookFacebookŚwiergotŚwiergotLinkedInLinkedIn

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *