W Dniu Holokaustu Polska oskarżyła Władimira Putina o budowę „nowych obozów”.

polskiego premiera Mateusza Morawieckiego

Premier Polski Mateusza MorawieckiegoW ten piątek rosyjski prezydent oskarżył m.in. Władimir Putinbudować „Nowe sektory”W raporcie opublikowanym w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście.

„W dniu wyzwolenia hitlerowskiego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-BirkenauPamiętajmy, że na Wschodzie Putin buduje nowe domeny” – napisał Morawiecki na Facebooku, wzywając do wsparcia Ukrainy.

„Jedność i stałe wsparcie Ukraina To skuteczne sposoby na to, by historia nie zatoczyła pełnego koła” – dodał.

Choć powtórzył wypowiedź ukraińskiego prezydenta, Morawiecki nie rozwinął swoich oskarżeń pod adresem Rosji. Wołodymyr Zełenski Ostatni rok.

W październikowym przemówieniu przemawiał Zełenski Oleniwka„Obóz koncentracyjny, w którym przebywają nasi więźniowie”.

prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski
prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Naukowcy z ONZ W zeszłym roku powiedzieli również, że udokumentowali ponad 400 arbitralnych zatrzymań i wymuszonych zaginięć przez siły rosyjskie na Ukrainie.

Polska obchodziła w piątek 78. rocznicę odzyskania niepodległości Auschwitz-Birkenau Stare pole w mieście OświęcimW południowej Polsce.

Uczestniczyło w nim wiele osób, w tym przywódcy religijni. Ocaleni z Holokaustu Y Douglasa MhoffaŻydowski mąż wiceprezydenta USA Kamala Harris.

Muzeum Oświęcim Wcześniej informowała, że ​​nie została zaproszona na tegoroczne obchody z powodu agresji na Rosję. Wolna Ukraina i niezależny”.

Muzeum potępiło rosyjską inwazję na Ukrainę 24 lutego ubiegłego roku jako „akt barbarzyństwa”.

Auschwitz-Birkenau stał się symbolem ludobójstwa dokonanego przez nazistowskie Niemcy na sześciu milionach europejskich Żydów, z których milion zginął w obozie w latach 1940-1945 wraz ze 100 000 nie-Żydów.

(z informacji z AFP)

Kontynuuj czytanie:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *