W Polsce rywalizują dwie Navarrese

Navarrese Asian Martinez i Neria Permejo z Grombombilio Pamplona Atletico są wybranymi spośród 50 zawodników, którzy będą rywalizować w Mistrzostwach Narodów Europejskiej Super Ligi w Hiszpanii w ten weekend w Sorzo (Polska). Teleskop. Hiszpanie przylecieli do Polski w czwartek, ale dwaj zawodnicy Nawarry zmierzą się dopiero jutro.

Azjatycki Martinez będzie rywalizował w biegu na 110 metrów przez płotki od godziny 13:13, gdzie jest najbardziej faworytem z ośmiu zawodników. Dwa tygodnie temu pokazał, że zakaz Navarrese był na fantastycznej pozycji, pozostało tylko dwie trzecie minimum olimpijskiego, więc pokaz został potwierdzony. Dokładnie, szybkie uzyskanie tego minimum jest jednym z głównych celów Martineza.

Ze swojej strony Neria Permejo będzie częścią kobiecej sztafety 4×400, która będzie rywalizować w niedzielę (od 15:53). Będzie to jej pierwszy występ na arenie międzynarodowej, wspaniałe doświadczenie, w którym będzie mogła podziwiać i walczyć z jednymi z najlepszych sportowców w Europie.

Po przegranej w ostatniej chwili z Ukrainą, jedynymi rywalami będą Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Portugalia ze względu na pozytywne nastawienie niektórych zawodników przed wyjazdem.

Najlepsze wyniki Hiszpanii od 2009 r., Kiedy rozpoczęła się klasyfikacja mężczyzn i kobiet, zajęły piąte miejsce w Lilly (Francja) w 2017 r. I szóste w Bydgoszczy (Polska) w 2019 r.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *