W Polsce rywalizują dwie Navarrese

Navarrese Asian Martinez i Neria Permejo z Grombombilio Pamplona Atletico są wybranymi spośród 50 zawodników, którzy będą rywalizować w Mistrzostwach Narodów Europejskiej Super Ligi w Hiszpanii w ten weekend w Sorzo (Polska). Teleskop. Hiszpanie przylecieli do Polski w czwartek, ale dwaj zawodnicy Nawarry zmierzą się dopiero jutro.

Azjatycki Martinez będzie rywalizował w biegu na 110 metrów przez płotki od godziny 13:13, gdzie jest najbardziej faworytem z ośmiu zawodników. Dwa tygodnie temu pokazał, że zakaz Navarrese był na fantastycznej pozycji, pozostało tylko dwie trzecie minimum olimpijskiego, więc pokaz został potwierdzony. Dokładnie, szybkie uzyskanie tego minimum jest jednym z głównych celów Martineza.

Ze swojej strony Neria Permejo będzie częścią kobiecej sztafety 4×400, która będzie rywalizować w niedzielę (od 15:53). Będzie to jej pierwszy występ na arenie międzynarodowej, wspaniałe doświadczenie, w którym będzie mogła podziwiać i walczyć z jednymi z najlepszych sportowców w Europie.

Po przegranej w ostatniej chwili z Ukrainą, jedynymi rywalami będą Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i Portugalia ze względu na pozytywne nastawienie niektórych zawodników przed wyjazdem.

Najlepsze wyniki Hiszpanii od 2009 r., Kiedy rozpoczęła się klasyfikacja mężczyzn i kobiet, zajęły piąte miejsce w Lilly (Francja) w 2017 r. I szóste w Bydgoszczy (Polska) w 2019 r.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *