Wielka Brytania wdraża w Polsce czołgi Challenger 2 i systemy Sky Sabre

Polskie Ministerstwo Obrony poprzez różne publikacje potwierdziło przybycie i rozmieszczenie wojsk i sprzętu wojskowego z Wielkiej Brytanii do kraju. Dokładniej są to czołgi Challenger II armii brytyjskiej i systemy obrony powietrznej Sky Sabre.

W ciągu ostatnich kilku dni armia brytyjska kończyła eksport firmy czołgów zbudowanej na wspomnianym Challengerze 2. Jednostki te zostaną rozmieszczone w południowo-wschodniej Polsce w ramach Sojuszniczych Sił Wzmocnienia NATO. Będzie dążyć do wzmocnienia obecności sojuszu w Europie Wschodniej w ramach rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się w lutym.

Z kolei Wielka Brytania wzmacnia swoją obecność w kraju, rozmieszczając w Polsce firmę czołgów i rozmieszczając różne systemy obrony przeciwlotniczej. W związku z tym MON potwierdziło rozmieszczenie brytyjskiej jednostki wojskowej wyposażonej w nowy system obrony powietrznej Sky Sabre.

To rozmieszczenie pułków artylerii przeciwlotniczej armii brytyjskiej dołącza do innych w regionie bałtyckim. Świadczyło o tym ostatnie ćwiczenie przeprowadzone przez NATO: „Dziedzictwo Rammsteina”. W tym sensie jednostki 7. Grupy Obrony Powietrznej armii brytyjskiej przeprowadziły ćwiczenie, w którym zademonstrowały swoje możliwości.

Jednostki operujące z bazy Amari w Estonii prowadziły ćwiczenia obrony przeciwlotniczej obejmujące przestrzeń powietrzną kraju i Polskę, wykorzystując pojazdy Stormer wyposażone w pociski rakietowe Starstreak o dużej prędkości. W ćwiczeniach uczestniczyły 12. i 16. Królewski Pułk Artylerii Armii Brytyjskiej.

Może jesteś zainteresowany Armia brytyjska rozmieści czołgi Challenger 2 w Estonii

Reklama

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.