Wojna Ukraina – Rosja: Last minute, dziś na żywo | Chiny wyjaśniły swoje relacje z Putinem

Gemat potwierdza, że ​​w pierwszym ataku na Ukrainę Rosja zawiodła w wywiadzie, planowaniu i logistyce.

Szef Sił Obronnych (GMOT), generał admirał Theodoro Lopez Calderon powiedział w poniedziałek. Rosja popełniła błędy wywiadowcze, logistyczne, dowodzenia i planowania Działania początkowej ofensywy na Ukrainę.

Zostało to wyjaśnione w jego przemówieniu w Trzecie „Posiedzenie Rady Państwa: Wojna na Ukrainie”. Powiedział, że Rosja „postanowiła zaatakować Ukrainę przed znaną datą 24 lutego”.

Podkreślił, że na początku inwazji „pierwsze precyzyjne uderzenia pocisków balistycznych i manewrujących przeprowadzono na ważne instalacje wojskowe na całym terytorium Ukrainy”. Później zauważył: „A. Naloty na lotnisku Hostome35 kilometrów na północ od Kijowa”.

Planowana operacja wojskowa mająca na celu szybką kontrolę kluczowych miast i obalenie rządu Żeleńskiego nie powiodła się Rosja „została zmuszona do znaczącej zmiany swoich celów strategicznych” Żadna z pierwotnie planowanych nie została osiągnięta.„Jak podkreślił, szacuje się, że kolejkę zamierzali zrobić w ciągu 72 godzin”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.