Wojna Ukraina – Rosja: Last minute, dziś na żywo | Putin posuwa się naprzód, a Żeleński domaga się swojego terytorium

Prezydent RP skrytykował Macrona i Scholesa za prowadzenie rozmów z Putinem

Prezydent Polski Andrzej Duda skrytykował francuskich i niemieckich kolegów Emmanuela Macrona i Olafa Scholesa za prowadzenie rozmów z prezydentem Rosji Władimirem Putinem pomimo rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

„Jestem zaskoczony tymi rozmowami z Putinem, prezydentem Sholesem i prezydentem Emmanuelem Macronem. Rozmowy niczego nie przyniosły”.Duda obiecał w rozmowie z niemiecką gazetą „Built”.

Rozmowa z Putinem jest wątpliwa Odzwierciedla „prawomocność osoby odpowiedzialnej za zbrodnie popełnione przez rosyjskie wojsko na Ukrainie”.

Podobnie polski prezydent potwierdził, że rosyjski przywódca był wyłącznie odpowiedzialny za wysłanie swojej armii na Ukrainę, chociaż powiedział, że Putin był wspierany przez swoich dowódców wojskowych.

Z drugiej strony polski prezydent przekonywał Sytuacja na Ukrainie jest porównywalna do nazistowskich Niemiec W II wojnie światowej. „Czy ktoś tak rozmawiał z Adolfem Hitlerem podczas II wojny światowej?” (…) Czy ktoś kazał ci ratować twarz, czy chcesz robić rzeczy, które nie obrażają Adolfa Hitlera? Dodany.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.