Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Starcie między Polską a Rosją

Wojna Ukraina – Rosja, ostatnia minuta na żywo dzisiaj: Starcie między Polską a Rosją

ATACMS: „Broń, która przyniesie zwycięstwo Ukrainie”, według brytyjskiego dowódcy

Dozwolona pomoc wojskowa udzielona przez Zachód Ukraińskie siły zbrojne robią postępy w odbijaniu kolejnych miast i strategicznych obszarach kraju. Jednak Kijów i różni eksperci wojskowi zgadzają się, że do walki z Rosją konieczne jest pozyskanie większej ilości amunicji i broni.

W tej kolejności, Ben Hodges, były dowódca sił amerykańskich w Europie, badał, co by się stało, gdyby główne mocarstwa zachodnie, takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Niemcy, udzieliły Ukrainie pomocy wojskowej. Kontrofensywa powinna być kontynuowana na wschodzie kraju. „Jeśli to zrobią, ta wojna skończy się do końca tego roku. Brak jasności co do naszych celów, zwłaszcza w Białym Domu, uniemożliwia skuteczne działanie”.

W tym celu wspomniał o broni, która może reprezentować przyszłość działań wojennych Wojskowy system rakiet taktycznych ATACMS. Napędzany jednostopniową rakietą na paliwo stałe, ma zasięg około 300 kilometrów.. Ma około czterech metrów długości i 610 milimetrów średnicy. Poprawi w ten sposób działanie systemu GMLRS używanego przez ukraińskich Himarów, którego zasięg nie przekracza 90 kilometrów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *