NATO ujawnia swoje największe obawy podczas wojny
Po nazwaniu rządu ukraińskiego „neo-nazistami” Rosja oskarżyła Ukrainę prywatne laboratoria biologiczne Finansowany przez Stany Zjednoczone w celu opracowania broni biologicznej. Ale teraz piłka spada po drugiej stronie po tym, jak w piątek Zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Dyplomacji Carmen Romero wyraziła NATO obawia się użycia przez Rosję broni biologicznej i chemicznej W inwazji na Ukrainę.
Jednocześnie Romero wykluczył w tym czasie oznaki zagrożenia nuklearnego. „Obawiamy się, że Rosja wymyśli wymówkęco jest procesem naukowym mającym na celu stwierdzenie, że Ukraina użyła broni biologicznej i chemicznej” – zauważył Romero w: VI.
Zdał sobie jednak sprawę, że Zachód jest w „nieprzewidywalnej sytuacji. Dlatego tak uważa Romero „Bardzo ważne” jest, aby powiedzieć Putinowi, aby „nawet nie rozważał” użycia broni jądrowej I dowód na „jedność” NATO z ukraińskimi politykami odstraszania.
Rola NATO w konflikcie
Choć Romero uważa, że Rosja nie będzie próbowała zaatakować Polski, ponieważ należy do NATO, obawia się „słabej” pozycji innych krajów, takich jak Mołdawia i Gruzja. Rosja rozumie niebezpieczeństwo ataku na państwo członkowskie NATO (gdyby tak się stało, Kreml miałby za sobą „trzydzieści krajów”, według samej Romero). I stąd Sąsiadujące kraje odmówiły przystąpienia do sojuszu.
Na przykład ambasador Rosji w Bośni i Hercegowinie Igor Kalpukhov ostrzegał w czwartek o tym Moskwa ma odpowiedź W przypadku, gdyby kraj bałkański (Bośnia) zdecydował się przystąpić do NATO, co Sarajewo potępiło jako „wyraźne zagrożenie”. Jednym z największych punktów spornych między Rosją a Ukrainą jest to, że ta ostatnia chce wstąpić do NATO, co Moskwa stanowczo odrzuca.
Ale dla Romero pomysł wejścia Ukrainy do NATO jest wymówką” Putin, prezydent, który „nigdy nie zaakceptował”, że kraje należące do Związku Radzieckiego zbliżają się do sojuszu bezpieczeństwa. Odnośnie ewentualnego wejścia Ukrainy do NATO Romero stwierdził, że kiedy wybuchła wojna Nie planował wchodzić do sojuszu „od razu”. Bo trzeba sprostać wymaganiom i dokonywać napraw wewnętrznych. Nalegał: „Nie wstąpię do NATO w perspektywie średnioterminowej”.
Wojna na Ukrainie byłaby „długą walką”
Jeśli wojna trwa, to dlatego, że nie ma porozumienia między Moskwą a Kijowem. Żądania Putina są nieproporcjonalne w stosunku do Ukrainy, która jeszcze się nie poddała i pomimo tego, że doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Aristowicz wskazał, że zakończenie konfliktu może nastąpić w maju, Scenariusz nie jest pozytywny. Romero wyjaśniła się w publiczne lustro że konflikt się rozprzestrzeni:Musimy być przygotowani na długą walkę. Rosja nie zamierza deeskalacji, kontynuuje przegrupowywanie sił zbrojnych, a nawet przekazuje Rosji w drodze na Ukrainę oddziały stacjonujące w innych krajach.
„Nic nie wskazuje na to, że Putin zakończy ten konflikt jak najszybciej” – wyjaśnił zastępca sekretarza NATO. Ponadto Romero zapewnił, że Sojusz „Będzie zwiększał presję”. Wobec Rosji podkreśliła znaczenie szczytu NATO w przyszły czwartek oraz szczytu między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską, który odbędzie się tego samego dnia, 24 marca.
„Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia.”