Z przystankiem w Abu Dhabi Arkimon przybywa do Polski z misją „przyczyniania się do pokoju” na Ukrainie.

Z przystankiem w Abu Dhabi Arkimon przybywa do Polski z misją „przyczyniania się do pokoju” na Ukrainie.

Wiceprezydent RP Beatriz Archimon przyjeżdża do Polski w najbliższą sobotę na drugim etapie długiej podróży. Ukraina i Rosja zajmą kilka następnych godzin „Przyczyniać się do pokoju” między tymi dwoma krajami, w ramach prac Światowej Unii Międzyparlamentarnej (IPU).

Misja kontynuuje swoją misję „mediowania” między dwoma krajami w konflikcie od lutego po inwazji na terytorium Ukrainy z rozkazu rządu Władimira Putina. Jak powiedział Archimon, Polska byłaby „bazą pracy” dla przedstawicieli związku obserwator. Podróżując w imieniu Ameryki Łacińskiej i Karaibów, wiceprezydent złożył swoją dziewiczą wizytę w Abu Zabi.

„Tam spotkaliśmy się z większą częścią delegacji”. Wyjaśnił. Jego lot do Polski zapewnił rząd ZEA. „Chodziło o to, żebyśmy wszyscy razem wyruszyli w podróż i rozwijali misję. Pochodzimy z bardzo różnych miejsc”.

Zaangażowanie Emiratów opiera się na fakcie, że Ali Rashid Al Nuaimi, wiceprzewodniczący IPU, pochodzi z tego rodu i jest koordynatorem prac. Zespół uzupełnia Peter Peter Katjawivi (Namibia); Nosiviwe Noluthando Mapisa – Nqakula (RPA); i Arda Gergens (Holandia). Również Avi Dichter (Izrael); Aigul Saifollakyzy Kuspan (Kazachstan); i Fadli Zon (Indonezja).

Z Polski misja, ogłoszona tajną ze „względów bezpieczeństwa”, pojedzie drogą lądową na Ukrainę. Jej celem jest utrzymywanie kontaktu z prezydentem kraju Wołodymyrem Zełenskim. Mówiono też, że ma „zachęcać do dialogu” między parlamentarzystami rosyjskimi i ukraińskimi i „pomóc w wypracowaniu możliwych pokojowych rozwiązań”.

Archimon opuścił Montevideo w zeszły czwartek i ma wrócić w następną niedzielę.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *