0-3. Słabość Polaka Przybylko stawia Unię stopę w półfinale

Atlanta (USA), 27 kwietnia (EFE). Polski napastnik Kacper Przybylko dostał dublet, który pozwolił Philadelphia Union pokonać Atlanta United hat-trickiem w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów CONCACAF.

Po zdominowaniu Atlanty w pierwszej połowie, historia spotkania zmieniła się od 57. minuty, kiedy Berzebelco strzelił pierwszą bramkę z rzutu rożnego.

Uczniowie argentyńskiego Gabriela Heinza nie byli w stanie przyjąć ciosu i w chaotycznym poszukiwaniu remisu otworzyli przestrzenie w obronie.

W meczu z Brasibelco otrzymał piłkę w dużej strefie i dopiero w starciu z bramkarzem Bradem Guzanem uciekł i z przyjemnością pokonał go strzałem ze średniego dystansu.

Ostatnim akcentem był 21-letni Anthony Fontana, który po kolejnym kontrataku z Berzebelco strzelił już cztery gole w Lidze Mistrzów.

Oprócz Presibilco, jamajski bramkarz Andre Blake zagrał także w Al Ittihad, neutralizując około sześciu wyraźnych okazji do zdobycia gola od gospodarzy w pierwszej połowie.

Wenezuelczyk Joseph Martinez, Argentyńczyk Marcelino Moreno i Meksykanin Juergen Dam mieli spore szanse, które zostały zablokowane przez Blake’a, obecnego bramkarza MLS w tym roku, a Al Ittihad został pierwszą sześcioosobową drużyną, która strzeliła gola w pierwszym meczu. Przeciwko Atlancie w Lidze Mistrzów CONCACAF.

Runda powrotna odbędzie się 4 maja w Subaru Park w Chester w Pensylwanii, siedzibie Związku Filadelfijskiego.

– karta katalogowa:

0. Atlanta United: Brad Guzan. Franco Ibarra (zm. 69, Eric Torres), Anton Walkes, Miles Robinson, George Bello; Santiago Sousa, Emerson Hyndman, Ezequiel Barco; Marcelino Moreno (M58, Jake Mullerani), Joseph Martinez; Juergen Dam.

Trener: Gabriel Haynes

3. Philadelphia Union: Andre Blake. Jack Elliott, Jacob Glissens, Oliver Mbaezu, Kay Wagner; Jose Martinez, Leon Flach (M77, Anthony Fontana), Alejandro Bedoya; Gameiro Monteiro Casper Presibilco (m 86, Matthew Real) i Corey Burke.

Trener: Jim Curtin

Bramki: 0-1 m 57: Casper Przybilco. 0-2, AD 73: Casper Presibilco. 0-3, M. 86: Anthony Fontana.

Werdykt: Jair Marufu (USA) obwinił Jose Martineza i Emersona Hyndmana.

Wypadki: Pierwszy etap ćwierćfinału Ligi Mistrzów CONCACAF został rozegrany na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie. EFE