10 momentów, które zdefiniowały rok 2021 w grach wideo

Pamiętamy 10 momentów, które zdefiniowały rok 2021 w grach wideo. Jest jasne, że To był dla nas wszystkich trudny rok. Nie tylko zapłaciliśmy za skutki pandemii, ale niedobory półprzewodników i problemy z transportem dotknęły każdą branżę.

Jeśli branża gier wideo może przetrwać straszny rok 2020, wydaje się, że konsekwencje zostały zauważone w ubiegłym roku. Nawet jeśli wszystko jest przeciwko temu, przygotowaliśmy raport, w którym dokonujemy przeglądu Najważniejsze momenty grania 2021.

Prawda jest taka, że ​​patrząc na to, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach, ten rok nie był zły. Doświadczyliśmy powolnego startu Konsole nowej generacji, PS5 i Xbox Series X, oprócz uruchomienia Ulepszony przetwornik z wyświetlaczem OLED.

Rok 2021 upłynął również pod znakiem zakupów studyjnych, mnóstwa zremasterowanych i „zremasterowanych” gier, a przede wszystkim opóźnień długo oczekiwanych wydań. W tym raporcie podsumowujemy Najważniejszy w roku w 10 zabytkach.

Dzięki temu na pierwszy rzut oka będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego, co wydarzyło się w tym roku, w którym się spełniło 20 lat od premiery Xboxi Hobbyconsolas ma 30 lat, s Saga Legend of Zelda świętuje swoje 35. urodziny.

Jak zostawiamy cię Kredyt na PS5 za pierwszy rok Z najlepszymi i najgorszymi z konsoli, odpowiednia analiza Pierwszy rok Xbox Series X.

Zakup Bethesdy Zenimax przez Microsoft zamknięty

Chociaż ogłoszono to w 2020 roku, to dopiero w 2021 roku zakup studia przez Microsoft został ostatecznie zamknięty. W marcu ubiegłego roku Komisja Europejska orzekła na korzyść Microsoftu w sprawie przejęcia Bethesdy o wartości 7,5 miliarda dolarów, mówiąc, że zakup „nie budzi poważnych wątpliwości co do jego zgodności ze wspólnym rynkiem”.

Od tego momentu studia takie jak Bethesda, id Software, Machinegames czy Arkane stały się częścią wspaniałej rodziny Xbox Game Studios. Obejmuje to takie marki jak DOOM, Wolfenstein, Fallout, Elder Scrolls czy Dishonored.

Co ciekawe, po porozumieniu Bethesda wypuściła Deathloop wyłącznie na PS5 i PC, jak np. Ghostwire Tokyo, zaplanowany na 2022 rok, także na konsolę Sony, ale były to wcześniejsze umowy.

Bethesda obecnie pracuje nad Starfieldem (planowanym na listopad 2022), nad którym pracuje Machinegames Nowa odsłona gry opartej na serii Indiana Jones, z historią napisaną przez Todda Howarda.

Ten zakup jest skończony Jeden z najważniejszych momentów 2021 roku w grach wideo, dał wiele do omówienia wśród graczy.

Opóźnienia do 2022

To może być słowo, które powtarzaliśmy w ostatnich miesiącach. Wydania planowane na 2021 r. są opóźnione do 2022 r. Lista gier, których to dotyczy, jest nieskończona. Niektóre z nich są obiecujące, jak Horizon II Forbidden West, God of War Ragnarok czy Elden Ring.

Ale jest o wiele więcej, jak Dying Light 2, Sifu, Advance Wars 1 + 2 Reboot Camp, łatki „następnej generacji” z Wiedźmina 3 Dzikiego Gonu i Cyberpunk 2077, Life is Strange Remastered… i przestaliśmy robić to smutny.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, jeśli epidemia nie wpłynie na badania rozwojowe w 2020 roku, szczególne warunki pracy obserwuje się w 2021 roku.

Nasycenie wydarzeń, wszystkie celebrowane domyślnie

Począwszy od E3, największego na świecie teleturnieju, który odbył się już drugi rok z rzędu za pośrednictwem transmisji na żywo. Rezultatem było wydarzenie bezkofeinowe, z kilkoma programami satelitarnymi, które zakończyły się rozrywaniem reklam.

Ze strony użytkowników wiele konferencji pozostało „pustych”, a z naszej strony – prasy specjalistycznej – relacje z trwających wydarzeń bez odpowiedniej reklamy były prawdziwym fiaskiem. Kilka godzin, z ekscytującą zapowiedzią na koniec.

Zapisz transmisje Microsoft i NintendoPozostałe wydarzenia nie osiągnęły oczekiwanego poziomu w przypadku imprezy o takiej skali. Trzymamy kciuki, aż format zmieni się od teraz lub wróci do bycia twarzą w twarz, jak w 2019 roku.

Przełącznik OLED Nintendo Lanza

wreszcie Nintendo wydało nową wersję Switcha (która dodaje do oryginalnego modelu i Switch Lite), z ulepszonym ekranem i kilkoma dodatkowymi funkcjami.. Nie był to model Pro, którego się spodziewaliśmy, ale…

… Nintendo Switch OLED jest, według wszystkich kont, lepszą wersją sprzętu wydanego w 2017 roku. Nie jest potężniejszy, gry działają dokładnie w ten sam sposób… ale to nie jest to samo.

Z budowy Nintendo Switch OLED widać, że konsola jest owocem tych czterech lat pracy, w których Nintendo łatało błędy (jak awaria początkowego połączenia na pierwszym JoyConie) i wprowadzało tu i ówdzie drobne usprawnienia.

Te zmiany, wraz z ulepszeniami konstrukcyjnymi wprowadzonymi przez wersję OLED na Nintendo Switch, przypieczętują doskonały produkt. Sercem tego udoskonalonego doświadczenia jest wyświetlacz OLED, od którego model pochodzi jego nazwa i który jest bez wątpienia najważniejszą zmianą, jaką oferuje..

Przede wszystkim jest to znacznie większy ekran, bo od 6,2 cala do 7 cali. Może się to wydawać „trywialnym” wzrostem, ale gdy tylko zobaczysz, że konsola działa, ze zredukowanymi ramkami, wszystko się zmienia. Ale większy ekran nie jest najważniejszy: technologia OLED zapewnia jaśniejsze kolory, głębszą czerń i wyższy poziom jasności.

Trudność z uzyskaniem kontrolerów „następnej generacji”

Od premiery PlayStation 5 i Xbox Series X minął już rok, a o konsolę nowej generacji wciąż bardzo trudno. Praktycznie niemożliwe jest fizyczne zobaczenie urządzeń w sklepach, a rezerwacje online wyprzedają się w ciągu kilku minut.

Pchli targ (zawyżone ceny) przeżywał swoje wzloty i upadki i generalnie jest to jeden z produktów, który najbardziej cierpi z powodu problemów z dystrybucją i brakiem komponentów elektronicznych. Nie ma możliwości, aby ta sytuacja została rozwiązana do 2022 roku.

Konami uruchomiło eFootball 2022, darmowy król memów

To niewątpliwie koniec pewnej epoki. Epic Pro Evolution Soccer (dawniej International Superstar Soccer) porzucił formułę sprzedaży jednego tytułu rocznie. Stała się grą „free to play”. Niestety jego wydanie było dość niefortunne.

Wiele błędów technicznych, w sterowaniu, sztucznej inteligencji graczy, fizyce i odkryciach, optymalizacji, braku trybów i licencji…

eFootball 2022 jest obecnie najgorzej ocenianą grą w historii Steam, z ponad 10 000 negatywnych recenzji, podczas gdy przerażające twarze graczy, słabo zaprojektowane i solidne, krążą w sieciach społecznościowych.

Nintendo Switch OLED Neon

Ciesz się graniem w neonowo-niebieskim i czerwonym formacie Nintendo Switch OLED, zaprojektowanym dla domu, z tą różnicą, że jest również przenośny, aby zabrać ze sobą gry wszędzie. Zaskoczy Cię innowacja w formacie projektowania ekranów OLED i jego duża elastyczność.

Kup w najlepszej cenie

Konami zdaje sobie sprawę z sytuacji i właśnie wydało to oświadczenie w celu uspokojenia atmosfery i ogłosiło, że będzie aktualizacja. Jednak ta ważna aktualizacja została przesunięta od października 2021 do wiosny 2022.

Wtedy zobaczymy, czy emulator piłki nożnej Konami odzyska niezwykłą grywalność, którą oferował w przeszłości, czy też na dobre zejdzie z ławki.

Skandale i szykany..problemy etyczne wielu firm

Activision było skandalem roku w branży gier wideo, a jego konsekwencje będą prawdopodobnie kontynuowane w 2022 roku, Rozpylanie CEO Bobby Kotik.

Przyczyną było nieodpowiednie zachowanie, które zostało poniesione przez niektóre karykatury Activision i Blizzard Kolejne odejście z firmy.

Sprawy sądowe związane z molestowaniem seksualnym w firmie wywołały sprzeciw ze strony Jim Ryan (główny PlayStation), Z Phil Spencer (ta sama nazwa na Xbox) s Doug Bowser (Prezes Nintendo of America).

PS5 otrzymuje Returnal, Deathloop, Ratchet i Clank niezależnie od odległości

Chociaż było to rzadkie, PS5 otrzymało ekskluzywne nowe gry w 2021 r.. Te wczesne gry zaprojektowane dla urządzeń „następnej generacji” obejmują: Powrót (Marka domu) i Pytania i huk są daleko od siebie (Gry na bezsenność).

Bezpieczeństwo PS5 jest zagrożone

Gry edytowane przez Sony wraz z Destruction AllStars (Lucid Games). Arkane Studios, również wyłącznie na konsole, zostało opracowane przez Arkane Studios Pętla śmierci. I tylko w rodzinie konsol PlayStation (PS4 i PS5) podobało nam się Kina Bridge of Spirits, FFVII Remake, Death Stranding Director’s Cut czy Ghost of Tsushima Director’s Cut.

Xbox Series X recytuje Forza Horizon 5, Flight Simulator i Halo Infinite

Wreszcie powitaliśmy Pierwsze ekskluzywne gry od Microsoft (W tym przypadku wszystkie pojawiają się na Series X, Xbox One i PC.) Na górze tej listy znajdują się dwie megatony, takie jak Forza Horyzont 5 (Gry na placu zabaw) y nieskończona aura (343 branże).

Otrzymaliśmy również Symulator lotu Microsoft Na konsolach i w wielu niezależnych grach, takich jak 12 Minutes (Luis Antonio), The Ascent, The Artful Escape czy Sable. Podobnie jak w przypadku PS5, wybór ekskluzywnych gier jest minimalny.

Remake, Remastery, wersje nowej generacji

W tym roku powróciły gry, którymi cieszyliśmy się już na poprzednich konsolach. W niektórych Przypadki, takie jak Super Mario 3D World, jest portem oryginalnych wersji.

Otros como Super Mario 3D All Stars, Miecz The Legend of Zelda Skyward, GTA The Trilogy Definitive Edition, Alan Wake Remastered lub Project Zero Maiden of Dark Water syn Zremasterowane wersje z niewielkimi ulepszeniami wizualnymi lub kontrolnymi.

Otrzymaliśmy również Nowe edycje Nier, Pokémon Snap lub System Shock. I nie zapominajmy o Diablo II Resurrected, Pokémon Shimmering Pearl, Shiny Diamond czy Sonic Colors Lub z ulepszonych wersji Skyrim i Control.

Nawet w ramach krajowego rozwoju otrzymaliśmy zremasterowaną wersję Blade Edge of Darkness.

To było nasze Podsumowanie branży gier wideo w 2021 r. Ponad 10 momentów i kamieni milowych. Czy przegapiłeś jakiś moment?

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.