10 powodów, aby wybrać się na Eagle 2021

W ten weekend odwiedzisz szczecińskie żaglówki, które upiększą widok na Odrę. Nie zabraknie też parku tematycznego, festiwalu Akustycze i wystawa pod świecami, a to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców i turystów odwiedzających Szczecin.

Trzy dni temu pełne zabawy i ciekawych zabytków. Brzegi Odry zapełnią się kioskami, teatrem muzycznym, animacją, gastronomią i strefami rozrywki. Świeca programowa eksploduje w szwach!

Jednostki z całej Europy

To one są centrum całego wydarzenia. Przy Wałach Chrobrego zacumowane będą żaglówki z dumną prezentacją, nadające szczecińskiemu pejzażowi prawdziwie nautyczny charakter. Do Szczecina trafią m.in. Fryderyk Chopin, gen. Żarowski, Attila (Hiszpania), Standart (Rosja), Brabander (Litwa), a także Maudziyi (Polska), największe spodziewane jednostki… a w jednostce hiszpańskiej jest Impreza gitarowa Krzysztofa Unique. Meisinger zorganizuje barokową orkiestrę „Poland baROCK”, której Meisinger jest założycielem, dyrygentem i dyrektorem artystycznym. Poland Baroque to zespół, w którym spotyka się młodzieńcza energia, otwarty umysł i świat muzycznej wyobraźni. Polski barok to także nowy kierunek instrumentalny, być może pierwszy w historii muzyki projekt łączący barokową orkiestrę z nowoczesną gitarą klasyczną.

Strefa dla dzieci przy pomniku Mickiewicza

Tutaj odbędą się animacje, koncerty, interaktywne spektakle, warsztaty taneczne, warsztaty, zajęcia sportowe oraz wystawa rodzinna „Od Miłości do Wody… dla Miłości Wody”. Organizatorzy dbają o to, aby żadne dziecko się nie nudziło!

W piątek Blocco Pomerania wniesie do muzyki świetny klimat. Warsztaty taneczne dla dzieci przeplatają się z interaktywnymi grami i sceną „wędrującego uśmiechu”.

W sobotę będzie można spotkać dzieci i młodzież ze szczecińskich placówek, które zaprezentują swoje talenty. Koncertowi towarzyszyć będzie zespół DK 13 Muz „Szczecińska 13”, a zespół taneczno-śpiewowy regionu szczecińskiego „Krąg” poprowadzi pełne folkloru warsztaty. Dla tych, którzy chcą posłuchać innych partytur, naucz się grać na brazylijskiej perkusji.

W niedziele w Pałacu Młodzieży i Domu Kultury „Skollwen” można pisać listy w butelce, budować łodzie z patyków, malować pejzaże morskie lub wyposażać własne akwarium. Ponadto na co dzień dostępne będą wielkoformatowe kolorowanki oraz boisko do sportów rodzinnych.

Atrakcje wodne na Łasztowni w ramach projektu „Czysta Odra w Szczecinie”

Animacje, gry interaktywne, strefa relaksu i eksponaty sprzeczne z prawami fizyki: nie zabraknie atrakcji dla dzieci i osób starszych.

W ramach interaktywnej strefy zabaw dzieci będą mogły korzystać z 10 urządzeń, które jednocześnie uczą i bawią się, m.in. Piaskownica hydrauliczna, katapulta wodna czy wędkarska, malarze przebrani za piratów i żeglarze również ucieszą się z czasu najmłodszych, którzy przygotowali grę tematyczną związaną z problemami z wodą.

Oczywiście ciekawostką zwiedzających są eksponaty, które nie przestrzegają praw fizyki. Dwumetrowy kran, w którym woda płynie w obiegu zamkniętym wypływając z… będzie zagadką, którą zwiedzający będą musieli rozwiązać. Są też krople spadające w górę, a to dzięki odpowiedniemu oświetleniu!

Odwiedzając Namiot Fabryki Wody Asztownia możesz również wziąć udział w konkursie. Po prostu przynieś stare zdjęcie Gontinki. Każdy uczestnik konkursu otrzyma voucher na wejście na teren basenów rekreacyjnych Fabryki Wody w zamian za nadesłane zdjęcie.

Szczecińska Stacja Wodociągów i Kanalizacji, która promuje projekt i zakład wodny „Czysta Odra w Szczecinie”, zaprasza do dzielnicy wodnej.

Park rozrywki z największym diabelskim młynem w Polsce in

Odwiedzicie nie jeden, a dwa kolorowe parki, położone po obu stronach Odry, podczas imprezy Żagle 2021 w Szczecinie.

Holiday Park ma coś dla wszystkich miłośników adrenaliny. W otoczeniu atrakcji Dwigozaurów, z widokiem na wspaniały Szczecin, już od początku lipca można korzystać z wielu atrakcji. Szczecin, największe w Polsce koło widokowe, którego powozy wznoszą się na wysokość 60 metrów, to idealne miejsce do robienia wspaniałych zdjęć. Kolejną atrakcją dla poszukiwaczy pieszych wędrówek jest seria 20-metrowych pierścieni. To spektakl dla wszystkich, którzy w dzieciństwie marzą o hamaku, który pozwala im latać ponad chmurami.

Być może najwyższa dawka adrenaliny pochodzi z 55-metrowego wentylatora Vmaxx: tutaj połączenie prędkości i wysokości zapewnia potężne doznania.

Pokaz świec

Jest niezbędnym elementem największych imprez plenerowych w Szczecinie. Na stoiskach zwiedzający znajdą m.in. pamiątki żeglarskie oraz oryginalne produkty. Oprócz tego nie zabraknie również modeli ubranych w ubrania, gadżety, pokazy podróżnicze i gry. To także miejsce, w którym króluje rzemiosło: w Alei Wyjątkowych Artystów twórcy będą mieli okazję pokazać swoją pracę i talent.

świece sportowe

Żagle 2021 to świetna okazja do zorganizowania wesołego wyścigu zespołowego. W ramach „Sailing Race” będzie można przejść pięciokilometrową trasę, mijając wyjątkowych gości zakotwiczonych w naszych marinach.

Wyścig rozpocznie się z molo pasażerskiego i obejmie oba brzegi Odry. Zawodnicy przejdą przez most pontonowy i wrócą do Starej Stacji Morskiej po pamiątkowy medal. „Bieg pod Żaglami” to nieoficjalne zawody, w których nie będzie pomiaru czasu, a tor nie zostanie zatwierdzony. To wydarzenie jest organizowane z myślą o dobrej zabawie i poprawie samopoczucia.

Mile widziane kreatywne podejście do tematu! Na najbardziej kreatywnych biegaczy czekają nagrody, które zamienią swoje profesjonalne stroje na zabawne i kolorowe stroje z motywami marynistycznymi. Zarejestruj się, aby uruchomić przez stronę: https://www.protiming24.pl/startmeta/100047be/

Coś do jedzenia w strefie food trucka.

Przy tak wielu atrakcjach człowiek może czuć się głodny. Pyszne kanapki lub przysmaki z różnych kuchni świata będą dostępne, aby pomóc Ci w strefie food trucków. W restauracjach na kółkach można spróbować dań inspirowanych smakami i kulturami różnych regionów, krajów i kontynentów. W ofercie znajdują się również tradycyjne dania kuchni polskiej, które mogą być zupełnie egzotyczną propozycją dla zagranicznych żeglarzy i turystów.

Strefa Food Truck to także miejsce do odpoczynku, gdzie oprócz urozmaiconego jedzenia goście znajdą miejsca siedzące, chłodne napoje i dobrą muzykę.

piwo rzemieślnicze

Pokaz skierowany jest do osób dorosłych, które będą miały okazję degustować browary rzemieślnicze z całej Polski, m.in. Z powiatu lubuskiego lub wielkopolskiego. Wszystkich koneserów chmielu zapraszamy do specjalnej strefy piw rzemieślniczych, zorganizowanej w środowisku portowym, gdzie znajdą wiele piw do wyboru: golden ale, dark pszeniczne, markowy porter, ewentualnie bezalkoholowe IPA i wiele innych – chilloutowa muzyka .

Dźwięki Shanti

Wiąże się z nautycznymi opowieściami dawnych żeglarzy i doskonale wpisuje się w charakter imprezy. Scena z chaty zostanie pokazana także w Wałach Chrobrego, obok pomnika Centaura.

Czeka na nas 18 koncertów! Nie zabraknie też domowych polskich klasyków, takich jak Ryczące 20, EKT Gdynia czy Perły i Łotrzyki. Krakow Street Band i Bubliczki podgrzeją wieczorną atmosferę. Będzie też Dair ze Szczecina oraz firma, która będzie oferować łemkowską żeglugę z Serencza.

Akustyka i moc muzycznych doznań

Na Wyspie Grodzkiej zamieszkają szczecińscy muzycy. Olga Adamska, Sklep z Ptasimi Piórami, Clair y Lilii, The Small Town Kids, After Blues, O2, Blue Bossa, Ethno Flow, So Cool Band, BAIKA, Los Grecos, Retro Gotary, Współszycie. Koncerty odbywają się od piątku do niedzieli od 15:00 do 20:00. Później scenę przejęli DJ-e.

Agle 2021 to także czas wyjątkowej 13. edycji Festiwalu Akustycznego w Szczecinie. Największą scenę Łasztowni wypełnią artyści zajmujący się akustyką naukową. Usłyszymy: The Ears, Porters, Kapitan Stereo, Konrada Słokę z zespołem, Margins, Chango, #Hidden News.

W tym momencie usłyszymy także od innych artystów. Wykonawcy: Baltic Neopolis Orchestra, Lord Sound of Queen, Tea Time Boogie, Really, Blue Crow, Michał Grobelny z zespołem, Naval Academy Choir, Los Cafe, Jackpot Quintet, Luz Blues, Parasoul, Rock Gintrowski, Chór Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego , Sweet Four, RRJ, The Voice Senior.

agle 2021 W ten weekend szczegółowy program dostępny jest pod adresem: https://zagle2021.szczecin.eu/co-gdzie-kiedy

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *