100 000 osób zginęło w Polsce z powodu Govt-19

Polska stała się najnowszym krajem UE, który osiągnął 100 000 zgonów z powodu koronawirusa.

Ponieważ szczepionki są obecnie powszechnie dostępne w tym 38-milionowym kraju, prawie jedna czwarta tych zgonów miała miejsce w ostatniej fali infekcji, która rozpoczęła się w październiku.

We wtorek minister zdrowia Adam Nidzilsky poinformował o kolejnych 493 zgonach, co przyniosło bilans epidemii w Polsce do 100 254.

Liczba nowych infekcji spadała codziennie, ponieważ władze nazwały to „czwartą falą” COVID-19 napędzaną zmiennością delta. Jednak kolejna fala jest możliwa dzięki nowemu wariantowi Omigron.

Pierwsze dwie zgony Omigran w Polsce zostały zgłoszone w poniedziałek. Są zarówno starsi, jak i niezaszczepieni.

Ponad 18 000 osób zostało hospitalizowanych z powodu COVID-19, co doprowadziło do „o wiele trudniejszej sytuacji dla nas w porównaniu z poprzednimi falami” – powiedział Nietzsche.

Polska zmagała się z epidemiami w ciągu ostatnich dwóch dekad z powodu braku opieki zdrowotnej i migracji wielu lekarzy do krajów Europy Zachodniej.

Według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Polska ma najniższą liczbę lekarzy na mieszkańca – 4,4 na 1000 mieszkańców, w porównaniu z 4,5 proc. w Niemczech. Polska ma tylko 5 pielęgniarek na 1000 obywateli, w porównaniu do średniej UE wynoszącej 8 i 14 w bogatych krajach, takich jak Niemcy.

W Polsce 83% zgonów z powodu COVID-19 w tej ostatniej fali było spowodowanych przez osoby niezaszczepione. W populacji poniżej 44 roku życia ponad 90% zmarłych nie zostało zaszczepionych.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.