111-101: Celtics pokonali Cavaliers bezbramkowo z powodu kontuzji

Pisanie o sporcie, 22 grudnia (EFE). Celtics nie mieli problemów z kontrolowaniem jednej z rewelacyjnych drużyn tego sezonu, Ricky Rubio Cavaliers, wygrywając mecz 111-101 z kilkoma Cavami, którzy przybyli do Bostonu bez trzech swoich najlepszych defensorów.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem Celtics, który miał 23-punktowe prowadzenie w trzeciej kwarcie, był bramkarz Jaylene Brown, który zdobył 34 punkty (15 trójek), 6 zbiórek, 3 asysty, 1 przechwyt i 1 zatrzymanie.

Pomocnik Celtics Robert Williams zakończył wieczór z double-double 21 punktów, 11 zbiórek, 7 asyst, 2 przechwyty, 2 bloki, a Jason Tatum, po kiepskiej pierwszej połowie, miał 18 punktów, 9 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty. i 1 blok.

Darius Garland był najlepszym zawodnikiem Cavs z 28 punktami i 5 zbiórkami, podczas gdy Kevin Love dodał podwójne 18 punktów, 12 zbiórek, 3 asysty i 1 przechwyt.

Hiszpański bramkarz Cavaliers, Ricky Rubio, dodał 8 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst i 3 przechwyty tego wieczoru, kiedy nie miał szczęścia w swoich rzutach i zdobył tylko 1 z 5 rzutów za trzy, które próbował.

Johnson powraca po prawie 20 latach

Johson, który dołączył do Celtics dzięki 10-dniowemu kontraktowi awaryjnemu, był także autorem ostatniej Boston Basketball, z którą zdobył tylko dwa punkty.

Z Fall na torze, Bickerstaff próbował odrobić straty Allena i Mobleya, bliźniaczych wież zespołu, które stały się kluczowymi elementami, którym można przypisać wiele sukcesów nowych Cavaliers.

Od pierwszych chwil gry Celtics zdali sobie sprawę, że Cavaliers grają słabo, a graczem, który miał najwięcej korzyści, był Brown, który otworzył wynik hat-trickiem.

W pierwszej kwarcie Brown podjął się ukarania Clevelanda strzałami z dystansu i Williamsa trzeciego od środka, pomimo obecności Vala. Nawet z senegalskimi gigantami na torze Brown i Williams III odważyli się wykonać „Op’s Alley” w połowie pierwszej kwarty.

Jaskinie, bez kierunku

Po sporadycznym ataku w pierwszych 12 minutach Celtics mieli 5 punktów przewagi, 31-26. Cavs zmagali się z trójkami i zdobyli tylko 1 z 9 prób, 11%, podczas gdy Celtics osiągnęli 50% skuteczności w 4 z 8 prób.

Sytuacja pogorszyła się w drugim kwartale. Goście stracili 6 piłek, tylko 1 z Celtics, a potrójne trafienie poprawiło się tylko nieznacznie, 1 z 6, 16,7%.

W pierwszej połowie Celtics mieli 15-punktową przewagę 63-48.

Wraz z początkiem trzeciego kwartału sytuacja nadal się pogarszała. Te z Cleveland były bezbramkowe, a Bickerstaff nie mógł znaleźć formuły, która zatrzymałaby Browna, który zdobył 20 punktów w pierwszej połowie, 11 punktów od Tatuma.

Próba Vala się skończyła, a Senegalczycy, którzy grali 8 minut w pierwszej kwarcie, ustalili się z sześcioma minutami w drugiej i tylko 3,24 w trzeciej kwarcie. Dean Wade i Markanen, którzy zazwyczaj są strzelcami dalekiego zasięgu, zostali wyzerowani w trzecim okresie. W ofensywie pracowały tylko Love i Garland.

Celtics mieli 23 punkty przewagi w trzeciej kwarcie, 81-53, ale reakcja Loewa pod koniec kwarty zmniejszyła różnicę do 12 punktów, 85-73.

W ciągu ostatnich 12 minut Caves obniżyło prowadzenie Celtics do 10 punktów, ale goście ani razu nie zagrozili drużynie z Bostonu, która zakończyła grę na 111-101.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.