17 głównych wydarzeń, które NASA przewiduje na rok 2024: zaćmienia, starty i nie tylko

17 głównych wydarzeń, które NASA przewiduje na rok 2024: zaćmienia, starty i nie tylko

To główne projekty, które NASA będzie realizować w 2024 roku

Rakieta Orbital-1 wystrzelona w 2014 roku (NASA/Bill Ingalls)

Nadszedł rok 2024W ten sposób rozpoczyna się w nim nowy powrót do słońca NASA ma wiele planów W tym roku, który się zaczyna. Z tego powodu NASA szybko pokazała na filmie, jakie są najważniejsze wydarzenia i misje, które odbędą się wkrótce. Teraz w Andro4All chcemy Ci to pokrótce wyjaśnić Z czego składa się każdy z nich?Co NASA chce osiągnąć i co jej sukces oznacza dla naszego społeczeństwa.

Kluczowe wydarzenia i misje NASA w 2024 roku

Komercyjne loty na Księżyc

Stało się to 8 stycznia 2024 roku Pierwszy komercyjny lot NASA na Księżyc. Pod akronimem CLPS (Commercial Lunar Payload Services) pierwszy komercyjny robot został wysłany na naszego pobliskiego satelitę, sondę Peregrine, Prywatna firma Astrobotic Technology. Będzie to pierwsze lądowanie NASA na Księżycu od 1972 r., czyli ponad 50 lat temu, chociaż inne kraje, np. Indie, wykonywały misje na Księżycu.

https://www.youtube.com/watch?v=IGuHERKAiHs

Dzięki tej misji, oprócz dalszego pogłębiania projektu CLPS Zabranie ludzi na Księżyc lotami komercyjnymiMa również na celu gromadzenie danych w celu poprawy wyników Przyszłe misje księżycowe Które odbędą się wkrótce, jak Krytyczne misje Artemidy.

Rozwój pojazdu VIPER

VIPER (Volatile Polar Exploration Rover) jest Statek kosmiczny w budowie Który ma zostać wysłany na Księżyc w 2024 roku. Jest wciąż w fazie rozwoju, ale trwają prace nad wysłaniem go do naszego świecącego satelity jeszcze w tym roku. W rzeczywistości, Sama NASA podała wiele szczegółów O tym pojeździe, który powstaje w jego laboratoriach.

PRIME-1 (eksperyment wydobycia lodu w zasobach polarnych-1), wydobywanie lodu z Księżyca

VIPER będzie miał bardzo ważną misję, gdy ty będziesz Wysłany na KsiężycBędzie odpowiadał za pozyskiwanie surowców i minerałów z Księżyca w celu ich analizy i uzyskania podstawowych informacji na ich temat Pytania, które pozostają bez odpowiedzitakie jak długość istnienia wody na naszym satelicie i wiele innych Aspekty związane z jego powstawaniem i pochodzeniem.

Obecnie teoria Wielkiego Uderzenia jest najbardziej akceptowaną hipotezą, ale będziemy mogli się tego dowiedzieć Dokładniejsze szczegóły Dziękuję za przeszłość księżyca Misja Prime-1 który jest przygotowywany.

Pełnia księżyca

Księżyc będzie bohaterem wielu projektów NASA w 2024 roku

Misje Artemisa są kontynuowane

Po czym Pierwsza misja Artemidyz bezzałogowym statkiem kosmicznym był dla NASA ogromnym sukcesem, dzięki czemu kontynuowano ten projekt, co doprowadziło do jego kontynuacji Następny etap, Artemida IIma nastąpić w listopadzie 2023 roku. Ponadto trwają prace nad różnymi szczegółami dotyczącymi Artemis III, czyli kolejnej misji, która zostanie ukończona w przyszłości.

Artemis II zostanie przetestowany Załogowy lot na Księżyc w rzeczywistych warunkach Aby w pełni zrealizować ten cel w Artemis III, znajdziesz w nim misję Aktywna eksploracja południowego bieguna Księżyca.

Neil Armstrong na Księżycu

W 1969 roku człowiek po raz pierwszy dotarł na Księżyc Obraz: Unsplash

Biologiczna symulacja narządów ludzkich podczas podróży kosmicznych

Jest wiele wątpliwości O efekcie Jak intensywne mogą być podróże kosmiczne W organach ludzkichZwłaszcza, że ​​tak często planowane są loty z astronautami Kierunek na Księżyc i na Marsa. Promieniowanie kosmiczne, ciśnienie wywołane przez statki opuszczające atmosferę i inne zjawiska mogą wpływać na narządy w nieznany sposób i dlatego Staramy się to dokładnie zbadać.

W tym celu zostaną przeprowadzone symulacje przy użyciu „członków” Zaprojektowane z tkanin 3D Kto będzie badał wpływ ekspozycji kosmicznej na nich. Te tkaniny 3D będą miały Mikrochipy monitorujące i symulujące rozwój Z tych ciał, aby zapobiec przyszłym zagrożeniom podczas załogowych wtargnięć w przestrzeń kosmiczną.

Opracowywanie skafandrów kosmicznych, które zostaną użyte w Artemis III

Zgodnie z planem NASA, misja Artemis 3, która miałaby stanowić kulminację celu Eksploracja południowego bieguna KsiężycaBędzie to nowy krok dla ludzkości, wejście na obszar, na którym człowiek nigdy wcześniej nie był. Dlatego też konstrukcja skafandrów kosmicznych ma również kluczowe znaczenie dla zapewnienia możliwości użytkownika Ciesz się bezpiecznym pobytem.

Kostium Artemidy III

Pobyty na południowym biegunie Księżyca wskazują na intensywny rozwój skafandra Artemis III

Rozwój systemów lądowania ludzi (HLS) lub systemów startu ludzi

Kolejnym podstawowym procesem wykonywania zadania jest Uruchom rozwój technologii. Jest to zazwyczaj jedno z najważniejszych śledztw, gdyż najmniejszy błąd może oznaczać niepowodzenie wcześniejszej misji Opuszczenie atmosfery ziemskiej. Dlatego rozwój HLS Wymaga najwyższej staranności Aby przyszłe starty misji odbywały się normalnie.

Logo NASA z Ziemią w tle

NASA jest jednym z głównych symboli ludzkiej eksploracji kosmosu.

Gateway, pierwsza księżycowa stacja orbitalna

Chociaż Międzynarodowa Stacja Kosmiczna umożliwiała przeprowadzanie wszelkiego rodzaju testów i eksperymentów, celem NASA było właśnie to Stwórz kosmiczną stację portalowąnowa stacja kosmiczna, Krąży wokół księżycaMoże mieć ważne zastosowania w przyszłych misjach.

Projekt ten jest jeszcze na wczesnym etapie, więc W perspektywie krótkoterminowej nie oczekuje się znaczącego postępu W tym projekcie. Można się jednak tego spodziewać 31 stycznia NASA opublikuje szczegóły A dokładniej o portalu.

Łaziki księżycowe zbadają południowy biegun Księżyca

Księżyc może mieć zaledwie jedną trzecią średnicy Ziemi, ale na Artemidzie III Masz odpowiednie pojazdy Podczas prowadzenia przez człowieka eksploracji południowego bieguna Księżyca ważne będzie pokonanie większej odległości. z tego powodu, Rozwój tych związków Jest to jeden z kamieni węgielnych tej ambitnej misji.

Badania związane z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS)

Podobnie jak miało to miejsce w ostatnich latach, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pozostanie sceną Przeprowadzanie wszelkiego rodzaju testów i eksperymentów O charakterze naukowym. Dzięki położeniu w egzosferze Ziemi, z dala od działania siły grawitacji, można wykonywać badania, których nie dałoby się przeprowadzić w normalnych warunkach na Ziemi. Dlatego w 2024 roku Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pozostanie bez zmian Cenne Centrum Badawcze.

Astronauta NASA 2024

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nadal będzie bohaterem misji w 2024 roku

Komercyjny start NASA

W tym roku 2024 z Loty komercyjne już działajązostanie zaimplementowane Dwie wycieczki na Międzynarodową Stację Kosmiczną Z rąk SpaceX i jego załogi Dragon. Pierwszy z tych startów, załoga 8, Odbędzie się ono 8 lutegonatomiast zaplanowane jest drugie wydarzenie, Crew 9 9 sierpnia.

Komercyjny lot Boeinga na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Od tego czasu SpaceX nie jest jedyną prywatną firmą zainteresowaną wysłaniem statku na Międzynarodową Stację Kosmiczną w 2024 roku Plany BoeingaPo 2023 r. z wieloma problemami logistycznymi Następny kwiecień Odbywa się pierwszy lot firmy. Gdyby nie było więcej opóźnień, to by było na tyle Pierwszy lot Boeinga na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Misja NISAR pomiędzy NASA i ISRO

ISRO, indyjska agencja kosmicznaDołączyła do NASA z misją Celuj w ziemiębędzie wymagało wdrożenia Systemy radarowe SAR Dzięki temu możemy dokładniej monitorować ekosystemy naszej planety. Analiza Ziemi na poziomie środowiskowym zawsze była przedmiotem zainteresowania agencji, a dzięki tej współpracy te potężne radary na to pozwolą Zbierz dużą ilość informacji.

Biura NASA

NASA koncentruje się na misjach kosmicznych i ziemskich

Monitoring PACE (plankton, aerozol, chmura, ekosystem oceaniczny)

Chociaż NASA znana jest z chęci poznania i zbadania wszechświata, stara się także skupiać na swoim postępie i badaniach Tworzenie projektów gruntów. TEMPO lub TEMPO Ekosystemy oceaniczne, aerozole, chmury i planktonodpowiada za monitorowanie stanu Ziemi na poziomie środowiskowym w tych czterech regionach.

Zadanie: Ultracichy samolot naddźwiękowy

NASA jest również zaangażowana Opracowanie samolotu naddźwiękowego Ma nadzieję przetestować go w 2024 roku. Ten naddźwiękowy samolot jest w stanie dolecieć Z prędkością 1400 kilometrów na godzinęCharakteryzuje się tym, że został opracowany dodatkowo z myślą o osiąganiu prędkości przekraczających prędkość dźwięku Cicho za nim. Ten samolot, X-59, jest bohaterem Wyprawy.

Naddźwiękowy samolot NASA Quest X-59

Ultracichy samolot naddźwiękowy NASA zostanie przetestowany w 2024 roku

Europa Clipper zostanie wystrzelona w kierunku Europy, księżyca Jowisza

Misja Europa Clipper Planuje się, że stanie się to również w 2024 roku. W ramach tego projektu NASA wystrzeli sondę Clipper w kierunku Europy, ale nie dotyczą one kontynentu ziemskiego, ale Jeden z księżyców Jowisza. To będzie bardzo długa podróż, miliardy kilometrów, a ty będziesz się starał Oznaki życia pod wodami gruntowymi.

Europa, księżyc Jowisza

Europa, księżyc Jowisza, kryje pod swoją powierzchnią ogromne oceany wody

Całkowite zaćmienie w Ameryce Północnej

Następny 8 kwietnia Jedno z najbardziej zauważalnych zjawisk astronomicznych ostatnich lat nastąpi, kiedy nastąpi całkowite zaćmienie Słońca Widoczny w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie, zwłaszcza. Jeśli zaćmienie nastąpi kilka godzin wcześniej (co nie nastąpi), będzie można je zobaczyć także w Hiszpanii, jednak noc zapadnie wcześniej i nie będzie można zobaczyć zaćmionych gwiazd na Starym Kontynencie.

Zaćmienie słońca w Oregonie 2017

Sekwencja zaćmień Słońca z Oregonu w 2017 roku

Aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami, Subskrybuj oficjalny i zatwierdzony kanał Andro4all na WhatsApp.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *