18 pacjentów MaineHealth uzyskało pozytywny wynik testu na zmienną delta

18 pacjentów MaineHealth uzyskało pozytywny wynik testu na zmienną delta

Nowo opublikowane dane z MaineHealth pokazują wzrost przypadków najbardziej zaraźliwego wariantu delta COVID-19. Według dr Dory Ann Mills, dyrektora ds. poprawy zdrowia w systemie opieki zdrowotnej, od 1 lipca 18 z 49 badanych pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wariantu delta w laboratorium MaineHealth’s NorDx. „Wygląd Delta jest całkowicie przewidywalny” – powiedział Mills w niedzielnym poście na Facebooku. Mills zauważył, że wyniki są wstępne i czekają na potwierdzenie przez sekwencjonowanie genetyczne z Maine CDC. „Ponieważ zmienna delta rozprzestrzenia się po całym świecie jak rośliny inwazyjne, dusząc inne zmienne i znajdując niezapylone materiały jako żyzny grunt, my w Maine i Nowej Anglii mamy więcej szczęścia, by żyć w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na planecie” – dodał Mills. W zeszłym miesiącu agencja poinformowała, że ​​znalazła cztery tego typu przypadki w Maine. Robert Long, rzecznik Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Maine, mówi, że najnowszy raport agencji prawdopodobnie niedostatecznie przedstawia liczbę przypadków zmiennych delta. . Jest to proces dłuższy i mniej pilny niż test diagnostyczny. Nie zmienił się czas wykonania diagnostycznego testu PCR, który jest lepszym wskaźnikiem ryzyka transmisji. W oświadczeniu Long powiedział, że laboratorium stanowe nadal dostarcza wyniki w ciągu 24 do 48 godzin od otrzymania próbek do testu PCR na COVID-19. Stanowi urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że szczepienia są nadal najlepszym sposobem ochrony Mainers. Maine CDC spodziewa się większego wpływu wariantu delta na stan w nadchodzących tygodniach. Podczas gdy wysoki wskaźnik szczepień w Maine ogranicza drogi przenoszenia, wariant delta jest oportunistyczny. Szczepienia pozostają najlepszym sposobem dla ludzi w Maine na ochronę przed wariantem delta i innymi formami COVID-19, ponieważ nasi partnerzy w szpitalach w Maine mówią nam, że większość pacjentów wymagających leczenia ciężkich objawów COVID-19 nie została w pełni zaszczepiona ”, powiedział dyrektor CDC w oświadczeniu „On Disease and Prevention in Maine”, Nirav Shah.

Nowo opublikowane dane z MaineHealth pokazują wzrost przypadków najbardziej zaraźliwego wariantu delta COVID-19.

Według dr Dory Ann Mills, dyrektora ds. poprawy zdrowia w systemie opieki zdrowotnej, od 1 lipca 18 z 49 badanych pacjentów uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wariantu delta w laboratorium MaineHealth’s NorDx.

„Wygląd Delta jest całkowicie przewidywalny” – powiedział Mills w niedzielnym poście na Facebooku.

Mills zauważył, że wyniki są wstępne i czekają na potwierdzenie przez sekwencjonowanie genetyczne z Maine CDC.

„Ponieważ zmienna delta rozprzestrzenia się po całym świecie jak rośliny inwazyjne, dusząc inne zmienne i znajdując niezapylone materiały jako żyzny grunt, my w Maine i Nowej Anglii mamy więcej szczęścia, by żyć w jednym z najbezpieczniejszych miejsc na planecie” – dodał Mills.

W zeszłym miesiącu agencja poinformowała, że ​​znalazła cztery tego typu przypadki w Maine.

Robert Long, rzecznik Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Maine, mówi, że najnowszy raport agencji prawdopodobnie niedostatecznie przedstawia liczbę przypadków zmiennych delta.

“Ważne jest, aby pamiętać, że sekwencjonowanie genomu wariantów nie jest testem diagnostycznym w taki sam sposób, jak badanie PCR dla COVID-19. Jest to dłuższy proces i mniej pilny niż test diagnostyczny. Czas potrzebny na wykonanie diagnostycznego PCR test się nie zmienił, co jest lepszym wskaźnikiem ryzyka transmisji” – powiedział Long powiedział w oświadczeniu, że laboratorium stanowe nadal dostarcza wyniki w ciągu 24 do 48 godzin od otrzymania próbek do testu COVID-19 PCR.

Stanowi urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że szczepienia są nadal najlepszym sposobem ochrony Mainers.

Maine CDC spodziewa się większego wpływu wariantu delta na stan w nadchodzących tygodniach. Podczas gdy wysoki wskaźnik szczepień w Maine ogranicza drogi przenoszenia, wariant delta jest oportunistyczny. Szczepienia pozostają najlepszym sposobem dla ludzi w Maine na ochronę przed wariantem delta i innymi formami COVID-19, ponieważ nasi partnerzy w szpitalach w Maine mówią nam, że większość pacjentów wymagających leczenia ciężkich objawów COVID-19 nie została w pełni zaszczepiona ”, powiedział dyrektor CDC w oświadczeniu „On Disease and Prevention in Maine”, Nirav Shah.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *