2 szpitale w San Francisco zgłaszają 233 pracowników zarażonych COVID-19

2 szpitale w San Francisco zgłaszają 233 pracowników zarażonych COVID-19
  • Ponad 200 pracowników szpitala uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19 w lipcu.
  • Większość z tych pracowników została zaszczepiona i miała objawy łagodne do umiarkowanych.
  • Wiadomo również, że wariant delta rozprzestrzenia się wśród zaszczepionych osób w przypadkach penetracji.

Setki pracowników w dwóch głównych szpitalach w San Francisco uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa w lipcu, z których większość była wypryskami wysoce zaraźliwego wariantu delta, Donosił New York Times Sobotni wieczór.

Centrum Medyczne Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco poinformowało media, że ​​183 z 35 000 pracowników uzyskało wynik pozytywny. Spośród zakażonych 84% było w pełni zaszczepionych, a tylko dwóch zaszczepionych członków personelu wymagało hospitalizacji z powodu objawów.

W szpitalu Zuckerberg’s San Francisco General Hospital co najmniej 50 członków z łącznej liczby 7500 pracowników zostało zarażonych, a 75-80% zostało zaszczepionych. Żaden z tych pracowników nie zgłosił się do szpitala.

Dyrektor medyczny UCSF, dr Lukejohn Day, powiedział The Times, że liczby z jego szpitala pokazują, jak ważne i skuteczne są szczepienia.

„To, co widzimy, jest w dużej mierze tym, co pokazały nam dane ze szczepionek: nadal możesz dostać koronawirusa, ale jeśli go dostaniesz, wcale nie jest ciężki” – powiedział Day.

Dzisiaj też Powiedział ABC7 News Że co najmniej 99% przypadków w UCSF zostało prześledzonych z powodu rozprzestrzeniania się społeczności, ale urzędnicy szpitalni nadal badają i śledzą kontakty.

Dodał, że większość przypadków miała łagodne lub umiarkowane objawy, a niektóre były całkowicie bezobjawowe. Powiedział, że przypadki rozprzestrzeniły się wśród lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego.

„W pewnym sensie widzimy to na całym świecie” – powiedział. „W tej chwili nie wykryliśmy jeszcze żadnej transmisji z pacjenta na personel ani z pracownika na pacjenta”.

Wariant delta został uznany za wysoce zaraźliwy Bardziej przenośny wirusów, które powodują

Przeziębić się
, Ebola i ospa, które są równie zaraźliwe jak ospa wietrzna, poinformowały amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w swoich wewnętrznych dokumentach.

Wiadomo również, że wariant delta rozprzestrzenia się wśród zaszczepionych osób w przełomowych przypadkach, co doprowadziło w tym tygodniu agencję do zalecenia, aby nawet osoby w pełni zaszczepione Noszenie masek w pomieszczeniach W obszarach o dużej szybkości transmisji.

Centrum Kontroli Chorób (CDC) potwierdziło, że szczepienia są niezwykle korzystne i stanowią kluczowy element walki z koronawirusem – nawet wariantem delta.

„Szczepienia nadal zapobiegają ciężkim chorobom, hospitalizacji i śmierci, nawet w przypadku delty” – powiedziała we wtorek mediom dyrektor CDC Rochelle Wallinsky.

PobieranieCoś się ładuje.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *