20-27. Polska zajmuje się nielogicznym zwycięstwem – Polideportivo

20-27.  Polska zajmuje się nielogicznym zwycięstwem – Polideportivo

Kraków (Polska), 20 stycznia (EFE). – Wyeliminowana z walki o ćwierćfinał mistrzostw świata reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała w piątek Czarnogórę (20-27) przed 9-tysięczną publicznością zgromadzoną na toruńskiej Arenie w Krakowie.

Zwycięstwo, które wydawało się miejscowym bardziej niż skomplikowane Po dwudziestu minutach meczu skrzydłowy Arkadiusz Moreto, gwiazda wspaniałej reprezentacji Polski, zobaczył czerwoną kartkę po dotknięciu przeciwnika w powietrzu.

Niski do dodania do środkowego obrońcy Michała Olenicaka, jednego z najlepszych referentów zespołu, który nawet nie zdążył zadzwonić po odpoczywającym trenerze Patricku Rompelu.

Reprezentacja Polski nie była jednak potrzebna, która znalazła w bramkarzu Mateuszu Kornickim, który zakończył z 50-procentowymi interwencjami, formułę na pokonanie Bałkanów.

Gdy Kornicki mocno domykał bramkę gospodarzy, a obrońca Piotr Jedraszek, który w ostatnim dniu spotkania z Hiszpanią wypadł już z bardzo dobrych manier, poprowadził atak tak, jak chciał, polska drużyna dołożyła swoje pierwsze zwycięstwo (20-27) w drugiej fazie meczu. .

Za późno, by spodziewać się ćwierćfinału, drużyny z Francji i Hiszpanii zapewniły sobie piątek w grupie A, pokonując odpowiednio Iran i Słowenię.

arkusz danych:

20- Czarnogóra: Nebojsa Simic; Radović (1), Branko Vujović (3), Andelic (-), Cepic (4), Milos Vujović (6, 2 punkty) i Lazović (3) – Pierwsza drużyna – Matović (Paryż), Bakic (-), Korsović ( 2) ) ), Cefaljevic (-), Bozidar Simic (-), Lasica (-) i Vujacic (1)

27 – Polska: Kornicki (1); Moryto (1), Dzialakiewicz (2), Macej Gebala (-), Tomasz Gebala (-), Walczak (-) i Jędraszczyk (6) – Drużyna Wstępna- Morawski (ps), Daszek (4), Komarzewski (4), BIS (-), Siko (5), Petrasek (4), Czora (-), Biletowski (-) i Krajewski (-)

Punktacja co pięć minut: 0-1, 1-4, 3-6, 6-7, 7-8 i 8-11 (reszta) 10-14, 13-18, 15-20, 18-22, 20-26 i 20-27 (finał)

Sędziowie: Brunner i Salah (Szwajcaria). Polak Arkadiusz Moreto (M20) został wyrzucony z boiska za czerwoną kartkę.

Zdyskwalifikowali także na dwie minuty Vujacica, Sivajevicia i Korsovica z Czarnogóry. Oraz Tomasz Gabala i Walczak (2) dla Polski.

Incydenty: Mecz odpowiadający drugiemu dniu grupy A drugiego etapu mistrzostw świata odbył się w Polsce i Szwecji na Arenie Toruń w Krakowie (Polska) na oczach około 9 000 widzów.