20 lat Xbox i 20 zabawnych faktów na temat konsoli Microsoft

Dlaczego nazywa się to Xbox?

Jego początkowa nazwa brzmiała DirectX Box, która opierała się na DirectX, grupie komponentów systemu Windows, które umożliwiały wykonywanie złożonych zadań związanych z multimediami, zwłaszcza programowaniem wideo i grami.

Powodem, dla którego zielony jest kolor Xbox

Choć flagą marki stała się zieleń, jej twórcy zaaprobowali wybór tego odcienia bez rozgłosu. Zamiast tego wybrali go, ponieważ był to jedyny dostępny dla nich, gdy został stworzony, według Seamusa Blakely’ego.

Była to pierwsza konsola z wewnętrznym dyskiem twardym

Zanim Xbox, PlayStation i Nintendo GameCube używało kart pamięci do zapisywania gier; Jednak Microsoft dokonał istotnej zmiany w branży i wybrał dysk twardy. To, oprócz umożliwienia przechowywania gier, pozwoliło użytkownikom zapisywać swoją muzykę.

Procesor pierwszego Xboksa został w ostatniej chwili zmieniony z AMD na Intel

Podczas tworzenia konsoli inżynierowie AMD pracowali nad tym, aby działała dobrze; Jednak Microsoft zdradził ich w ostatniej chwili i zapowiedział w swojej prezentacji, że konsola będzie korzystała z chipa Intela.

Microsoft przeprasza AMD po 20 latach

2021, oprócz rocznicy Xboksa, jest także rokiem pojednania, ponieważ w październiku ubiegłego roku Blackley przeprosił AMD za pośrednictwem Twittera za zmianę zdania w ostatniej chwili, mimo że pracowali nad tym jego inżynierowie. modele.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *