2021 Blitz and Rapid World Championship

Miasto Meksyk (proces.com.mx). – Dla wielu ludzi – być może – szachy to gra, która bywa powolna i „nudna”. Głównym powodem jest to, że mecze mogą trwać wiele godzin, co zwykle nie jest dobrym znakiem, aby być sportem dla dużych tłumów. Jednak jasne jest, że najlepsze szachy na świecie rozgrywane są w wolnych partiach. Kasparow wyjaśnił kiedyś, dlaczego kocha szachy: „Lubimy myśleć”.

Istnieją jednak tryby szybkich szachów: pięciominutowe (blitz) i szybkie (15-minutowe partie na całą partię z 10-sekundowymi przyrostami na każdy wykonany ruch). Dostępny jest również tryb „bullet”, jedna minuta na gracza na grę, ale dla FIDE jest to już nadmiarowość.

Cóż, w dniach 26-30 grudnia odbędą się Mistrzostwa Świata w Swift i Blitz, z łączną pulą nagród w wysokości 1 miliona dolarów. Ta kwota jest niesamowita i musimy sobie zdać sprawę, że Fischer był prawdopodobnie pierwszym profesjonalnym szachistą w 1972 roku (obok Rosjan, którzy mieli poparcie państwa sowieckiego) dzięki swojemu żądaniu pieniędzy dla każdego gracza, kolejnych pokoleń skorzystał z tego, ponieważ szachiści wreszcie zasługują na dobry dochód, aby ćwiczyć i uczyć się sztuki 64 kwadratów.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.