3 zalety kasyn krypto w porównaniu z innymi opcjami płatności

3 zalety kasyn krypto w porównaniu z innymi opcjami płatności

Kasyna online są tą branżą, która zawsze idzie z duchem czasu. To właśnie one bardzo często pozwalają na granie przy użyciu kryptowalut. Często można używać nawet kilkanaście ich rodzajów. Taki sposób płatności ma wiele zalet. Dowiedz się jakich.

Kryptowaluty różnią się tym od tradycyjnych pieniędzy, że nie są emitowane przez żadną instytucję rządową. Potwierdzaniem, że rzeczywiście je posiadamy zajmują się sami użytkownicy. To właśnie oni zapisują każdą transakcję w rozproszonej księdze rachunkowej zwanej blockchainem. Dowiedz się, jakie zalety ma używanie ich do gry w kasynach online.

Anonimowość

Używanie kryptowalut pozwala zachować pełną anonimowość. Nie są one kontrolowane przez żadne organy rządowe ani Urząd Skarbowy. Sprawia to, że możemy dokonywać każdej transakcji bez ujawniania swoich danych.

Do tego płatności te są w pełni bezpieczne. Jak już pisaliśmy, są one zapisywane w rozproszonej księdze rachunkowej, do której wgląd ma każdy. Praktycznie rzecz biorąc nie da się nią manipulować. Jest to zatem doskonała metoda dokonywania bezpiecznych i zupełnie anonimowych transakcji.

Atrakcyjne bonusy

Użytkownicy kryptowalut często mogą liczyć na naprawdę atrakcyjne bonusy. Tego typu kasyna walczą o klientów i zachęcają ich różnymi promocjami. Często możemy zatem dostać na przykład jakąś kwotę do depozytu, który wpłacimy. Innym rodzajem bonusu jest cashback. Polega on na tym, że otrzymujemy z powrotem część przegranych pieniędzy. Bonusy można wykorzystać też w nowatorskich grach takich jak Plinko czy Aviator.

Pamiętajmy jednak, że niebagatelną rolę grają różnice w kursach. Może być tak, że wygramy coś dzięki kryptowalutom, ale okaże się, że w międzyczasie kurs spadł tak mocno, że i tak będziemy na minusie. Oczywiście zdarzają się odwrotne sytuacje. Kryptowaluty same w sobie są hazardem, bo ich notowania zmieniają się bardzo szybko.

Szybkość transakcji

Kryptowaluty mają tę zaletę, że wszelkie transakcje dokonywane są błyskawicznie. Szczególnie ważne jest to w przypadku wypłat. Nie musisz czekać aż twój bank czy operator e-portfela przetworzy jakąś transakcję. Możesz wypłacić pieniądze błyskawicznie. Oczywiście kasyno też czasem potrzebuje czasu na przetworzenie płatności. Z tym jednak często nie ma problemu. Zawsze zatem to sprawdź, zanim rozpoczniesz grę.

Do tego dochodzi brak opłat za przewalutowanie. Możesz grać w dowolnym kasynie na świecie i nie ponosić związanych z tym kosztów. Kryptowaluty są międzynarodowym środkiem płatniczym, więc te najpopularniejsze są akceptowane wszędzie.

Co decyduje o wartości kryptowalut?

Pamiętajmy, że jakiekolwiek pieniądze same w sobie nie mają żadnej wartości. Zyskują ją dzięki temu, że ludzie ją uznają. Nasz stan konta to tylko ciąg cyferek. To, że rzeczywiście posiadamy te pieniądze, a nie np. wpisaliśmy je sobie samemu, potwierdza bank. W przypadku kryptowalut jest zupełnie inaczej. Robią to inni użytkownicy. Mają one wartość tylko dlatego, że ktoś chce je od nas kupić lub coś nam za nie sprzedać.

Dlatego właśnie pieniądzem może być wszystko. Kiedyś funkcję tę pełniły nawet ziarna zbóż. Kryptowaluty są zatem zupełnie nowatorskim rozwiązaniem. Wielu twierdzi, że blockchain to istna rewolucja nie tylko w świecie finansów. Technologia ta służy nie tylko do wymiany pieniędzy, ale generalnie potwierdzaniu różnych umów.

Kryptowaluty budzą duże emocje, bo inwestując w nie można zarówno bardzo dużo zyskać, jak i szybko wszystko stracić. Osoby, które mają Bitcoina od wielu lat zarobiły fortunę. Równie słynne są jednak spektakularne krachy. Wachania wartości są zatem dużo większe niż na giełdzie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *