39 z zaszczepionych mieszkańców hrabstwa Bay Area uzyskało wynik pozytywny na obecność Covid

39 z zaszczepionych mieszkańców hrabstwa Bay Area uzyskało wynik pozytywny na obecność Covid

Według oświadczenia wydanego przez hrabstwo, urzędnicy zdrowia hrabstwa Sonoma powiedzieli we wtorek, że co najmniej 39 osób w dystrykcie uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa, mimo że zostały zaszczepione.

Chociaż Sonoma jest jedynym hrabstwem Bay Area, który udostępnia przypadki szczepień osobom, które zaraziły się COVID-19, zakłada się, że wszystkie obszary doświadczają podobnych zmian, ponieważ szczepionki nie zapewniają pełnej ochrony.

„To odkrycie nie jest nieoczekiwane” – powiedział SFGATE rzecznik hrabstwa Matt Brown. „Wiemy, że różne szczepionki nie są w 100% skuteczne”.

Według hrabstwa tych 39 przypadków stanowi 1% wszystkich pozytywnych przypadków w ciągu ostatnich czterech miesięcy.


Brown powiedział: „Spodziewamy się, że ten wskaźnik będzie występował również w innych prowincjach”.

Śledzenie kontaktów ujawniło, że żadna z zarażonych osób nie przekazała wirusa innym, zgodnie z tym, co zgłosił Prasa demokratycznaTo zepsuło historię o problemach. Tylko 1 osoba z 39 była hospitalizowana z powodu umiarkowanej choroby przez krótki czas.

„Monitorowaliśmy kontakty tych osób, które uzyskały pozytywny wynik (po szczepieniach) i nie wydaje się, aby te osoby, te zaawansowane przypadki, przenosiły się na kolejne kontakty” – powiedziała Jenny Mercado, powiatowa epidemiolog. Plik Prasa demokratyczna. „To jest naprawdę najważniejsza wiadomość, poza tym, że nie ma żadnych poważnych konsekwencji”.

Żadna z trzech szczepionek dopuszczonych do użycia w nagłych wypadkach w Stanach Zjednoczonych – Pfizer, Moderna lub Johnson & Johnson – nie zapewnia pełnej ochrony przed koronawirusem, a przedstawiciele służby zdrowia twierdzą, że niektóre osoby, które ukończyły serię szczepionek, nadal będą miały wirusa. Kiedy tak się dzieje, nazywa się to „sytuacją przełomową”.

„W pełni spodziewamy się, że tak się stanie w przypadku najlepszych szczepionek RNA posłańca” – powiedział dr John Schwartzberg, odnosząc się do faktu, że dwie najpopularniejsze szczepionki, Moderna i Pfizer, zapewniały odpowiednio 90% do 95% ochrony w próbach szczepionek. „Wiemy, że tak się nie stanie u 90% do 95% zaszczepionych osób, co oznacza, że ​​stanie się to u 10% do 5%. Oczekuje się, że to zobaczy”.

Chociaż osoby, które są w pełni zaszczepione, nadal mogą zarazić się COVID-19, badania pokazują, że mają one zwykle łagodne objawy lub nie mają ich wcale.

Ta informacja jest dobrym przypomnieniem dla ludzi, aby nadal ćwiczyli dystans społeczny i nosili maskę, powiedział Swartzberg. Powiedział również, że pokazuje, że musimy zmniejszyć częstość występowania COVID-19 w naszych społecznościach, co zapewnia lepszą kontrolę wirusa, więc osoby, które zostały zaszczepione, a które nie są zaszczepione, mają niską szansę na zarażenie się wirusem. „Musimy przejąć kontrolę nad społeczeństwem” – powiedział.

Więcej wiadomości o szczepionkach COVID-19You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *