4 powody, dla których Barcelona musi wygrać Ligę Europejską

„Liga Europejska to nasza rzeczywistość. Rozpoczyna się nowy etap i musisz zdobyć puchar”. Tak niegrzeczny Xavi Hernandez zobaczył, jak jego drużyna została wyeliminowana w fazie grupowej Ligi Mistrzów, coś, co nie zdarzyło się od 21 lat i było punktem zwrotnym w historii. Blaugrana.

Dziś Barcelona nie jest w stanie konkurować z potęgami Europy W mistrzostwach kontynentalnych maksimum. Liczby to odzwierciedlają, dwa gole skonwertowane i dziewięć przeciwko nim w sześciu spornych terminach; Jedyne dwa mecze wygrało minimum iz najsłabszym zawodnikiem w regionie. Haniebny prezent, który pojawił się po serii wykroczeń sportowych i finansowych.

W Barcelonie są podzielone uczucia. Podczas gdy niektórzy uważają, że turniej „europejskiej drugiej ligi” powinien być niedoceniany, a lokalne media skupiają się na Lidze Europejskiej, aby skupić się na lidze, inni uważają, że jest odwrotnie. Barcelona jest zobowiązana do wygrania wszystkich dośrodkowań i zdobycia tytułu.

Obawa uderzyła w graczy o wykluczenie (Reuters)
Obawa uderzyła w graczy o wykluczenie (Reuters)

Przy bolesnej eliminacji cele zostaną ponownie przemyślane, ale wśród nowych elementów Trzeba znaleźć osobę, która podbije Ligę Europejską Przed dwoma pozostałymi turniejami (League i King’s Cup) z różnych powodów.

Pierwszym i najważniejszym jest Kwestia ekonomiczna. Po przedwczesnym wykluczeniu z Ligi Mistrzów Barcelona znalazła się z Nieoczekiwany cios w twoją kasę finansowąPo uwzględnieniu 20,2 miliona euro (23 miliony dolarów) w ogólnym budżecie przegłosowano w tym sezonie awans do ćwierćfinału.

Aby móc skonsumować to ostatecznie niewykonalne założenie, osoby kierowane przez Xaviego Hernándeza będą musiały od tego czasu odgrywać dużą rolę w Lidze Europy W przypadku wygrania turnieju wpisują około 14,9 mln euro (16,9 mln USD), zachowując jednocześnie stratę w wysokości 5,3 mln (6 mln USD).

Xavi Hernandez będzie musiał poprawić wyniki swojego zespołu (Effie)
Xavi Hernandez będzie musiał poprawić wyniki swojego zespołu (Effie)

Druga to prawda Zapewnij sobie miejsce w kolejnej Lidze Mistrzów. Bilet otrzymuje się na trzy różne sposoby. Pierwszy z nich jest zupełnie mało prawdopodobny, aby wygrać maksymalną konkurencję, jednak dwa pozostałe są nadal możliwe. Jeden z nich kończy sezon między nimi Czwarta czwórka jest oceniana przez lokalną ligęNa tym polega niepewność.

Dziś Barcelona zajmuje siódme miejsce w tabeli, 16 punktów do liderów (Real Madryt) i sześć do czwartej (Atlético), z 29 punktami. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, że Barcelona wygrała mniej niż połowę rozegranych dotychczas meczów, ten culés Nie można im ufać i będą musieli walczyć o ten cel z każdego możliwego frontu.

Więc, Trzecią opcją jest ogłoszenie mistrza Ligi Europejskiej, gdzie zwycięzca otrzyma gwarantowane miejsce w kolejnej edycji największego europejskiego konkursu jak miało to miejsce w tej edycji z Villarreal (Wygrał finał z Manchesterem United w rzutach karnych w Polsce), który w ostatnich mistrzostwach Hiszpanii zajął szóste miejsce.

Musimy pamiętać, że ostatni raz Barcelona bez możliwości gry nawet w fazie grupowej Ligi Mistrzów był w sezon 2003-2004 Zajął szóste miejsce w lidze 2002-03. Przy tej okazji ci dowodzeni przez Franka Rijkaarda pokonywali etapy, aż spadli na ósme miejsce z Celticem, z Xavim Hernandezem, Ronaldinho i Puyolem na boisku (1-0 w dwumeczu).

Barcelona ponownie zagra w Lidze Europejskiej po prawie dwóch dekadach (Reuters)
Barcelona ponownie zagra w Lidze Europejskiej po prawie dwóch dekadach (Reuters)

Trzeci powód, dla którego Barcelona powinna zdobyć tytuł 18 maja na Ramon Sanchez Pizjuan (stadion w Sewilli) to: Dotarcie do finału Superpucharu UEFATo tytuł, który zostanie rozegrany między zwycięzcami Ligi Mistrzów a mistrzami Ligi Europejskiej 10 sierpnia 2022 roku.

Jeśli zespół Blaugrana Weźmiesz udział w tej grze, Zyskasz w dwóch obszarach. pierwszy w gospodarczyJuż za sam wygląd otrzyma 3,5 miliona euro (4 miliony dolarów amerykańskich), a jeśli wygra, to wzrośnie do 5,5 miliona (6 milionów dolarów amerykańskich). Chociaż liczba zwycięstw nie jest imponująca, wzrośnie po zamknięciu kont.

Z kolei osiem miesięcy po wyeliminowaniu z Ligi Mistrzów w fazie grupowej Barcelonie prowadził Xavi Hernandez Nowa okazja do zmierzenia się (i ewentualnej obrony) przed najlepszym zespołem w Europie, który będzie znany 28 maja, Bayern Monachium będzie jednym z kandydatów, obok innych takich jak Real Madryt (wieczny rywal) czy Paris Saint-Germain (Lionel Messi, Neymar i Mbappe).

Barcelona przedwcześnie żegna się z Ligą Mistrzów (Effie)
Barcelona przedwcześnie żegna się z Ligą Mistrzów (Effie)

Wreszcie ostatni powód, który pchnął Barcelonę do rywalizacji i wygrania Ligi Europejskiej, to po prostu za problem etyczny.

Oprócz próby zdobycia tego Pamiątki nie ma na fasadach, Fundacja Barcelońska jest zobowiązana do wyjścia z tej pozornie nieskończonej studni, a to może być ku temu okazja, mając na celu Pokaż światu, że wciąż jest jednym z największych na kontynencie.

„Rozpoczyna się nowa era, zaczniemy od zera i osiągniemy bursa gdzie zasługuje. Musisz wygrać Ligę Europy, celem jest zdobycie wszystkich tytułów.. W zasadzie jasne lekarstwo.

Czytaj

Tajemnicze zniknięcie, 25 dni niepewności i przegrana liga: historia porwania strzelca Barcelony
Był partnerem Messiego w Barcelonie i strzelił 97 goli w ciągu jednego roku, ale tragiczny wypadek odsunął go od losu i dziś poświęca się trenowaniu bokserów.
Nicolao Casas, Argentyńczyk, który został wiceprezydentem Barcelony i odegrał kluczową rolę w pozyskaniu Maradony
Kim są Boixos Nois: „Crazy Boys” z Barcelony, którzy sieją panikę w Europie od prawie 30 lat

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *