4 Zainteresowania Scaloniego Siedem miesięcy przed debiutem Argentyny na Mistrzostwach Świata

Scaloni opanowuje pewne obawy dotyczące przygotowań zespołu, a inne dotyczące dokładnej pory roku, w której odbędzie się turniej

Lionel Scaloni Spędza dni w swoim domu na Majorce, ciesząc się piłką nożną. Z Buenos Aires odbiera filmy i relacje na temat Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska, Zawodnicy, których Argentyna weźmie udział w mundialu w Katarze. Oglądaj wszystkie możliwe mecze z różnych lig europejskich, aw szczególności z Europejskiej Ligi Mistrzów. Prowadzi też stałe czaty i rozmowy wideo ze swoimi głównymi asystentami: Walter Samuel, Roberto Ayala, Pablo Aimar i trener fizyczny Lewis Martin.

Analityk wideo drużyny narodowej, Matthias Manna, przekazuje materiał nie tylko jemu, ale także reszcie personelu technicznego. Scaloni spędza czas oglądając zdjęcia meczów, piłkarzy i rozgrywek, które chciałby trenować ze swoim zespołem.

Siedem miesięcy przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata trener nie chce pozostawiać szczegółów przypadkowi i dlatego też on Został zaatakowany przez pewne obawy związane z przygotowaniami I inne dokładnie w porze roku, w której odbędą się zawody, aby uniknąć nieznośnego arabskiego letniego upału: nie będzie to jak zwykle w środku roku, ale od 21 listopada do 18 grudnia.

Prywatnie są dwa problemy, które sprawiają, że trener nie może spać w nocy. Pierwsza nie określa, ile meczów zagra Argentyna przed mistrzostwami świata. Drugim jest bardzo mało czasu pracy, który będzie mógł włączyć piłkarzy w poprzednich miesiącach, a także w ostatniej fazie eliminacyjnej mistrzostw świata, ponieważ ligi europejskie będą się kończyć bardzo blisko startu mistrzostw świata.

Scaloni chce ustalić agendę reprezentacji na czas do mistrzostw świata i na razie jest tego pewien 1 czerwca zmierzą się z Włochami w Londynie w euroamerykańskim finale. Wszystko inne to plotki. Ktoś mówi, że klasyk jest już zawieszony Brazylia Mógłby się odbyć kilka dni po meczu z Włochami na Wembley, by otworzyć stadion Lusail, na którym odbędzie się finał mistrzostw świata i pierwszy mecz Argentyny w Katarze z Arabią Saudyjską. Krąży kolejna plotka, że ​​mecz z Brazylią może przenieść się do Australiichociaż faktem jest, że TAS Jeszcze nie rozwiązane, jeśli spowoduje to żądanie AFA o zdobycie punktów w urzędach FIFA Albo gdyby miał sprecyzować, że w klasykę należy grać na tak lub na tak.

Lionel Messi słucha instrukcji trenera Lionela Scaloniego EFE / Juan Ignacio Roncoroni
Lionel Messi słucha instrukcji trenera Lionela Scaloniego EFE / Juan Ignacio Roncoroni

Przed finałami Mistrzostw Świata wspomniano o dwóch oknach FIFA do rozgrywania meczów towarzyskich w czerwcu, a drugim od 19 do 27 września. Scaloni zamierza grać z przeciwnikiem CONCACAF i innym Arabem. Ta ostatnia możliwość może się już opłacić w Katarze, w dniach poprzedzających mistrzostwa świata. Jednak w tej chwili trener jest nieco zaniepokojony jedynie pragnieniami i możliwościami.

Zgodnie z rozwojem futbolu osiągniętym przez jego drużynę po oddaniu się w Copa America w Brazylii 2021, Scaloni wie, że przygotowania będą znacznie krótsze, niż chce. W tym sensie ma jedną pociechę: 32 uczestniczące dywizje pasują do generałów prawa. To dlatego, że Ligi europejskie zakończą się bardzo blisko startu mundialu. Na przykład angielska Premier League, Bundesliga, Serie A, La Liga i Ligue 1 rozegrają swój ostatni mecz przed Katarem 2022 13 listopada, osiem dni przed meczem otwarcia. Z Senegalu i Holandii. Przepisy FIFA wymagają, aby wszyscy gracze byli ze swoimi zespołami 14 listopada i tak się stanie.

Tak więc ostatnie dni przygotowań nie będą bardziej pomocne niż po prostu próba przyswojenia sobie wyobrażeń o piłce nożnej, które nie są do końca utrwalone w opinii Scaloniego. Zobaczymy, czy w tym ograniczonym czasie AFC zakończy mecz towarzyski z arabskim zespołem lub klubem z tego regionu na pięć lub sześć dni przed pierwszym występem przeciwko Arabii Saudyjskiej, zaplanowanym na wtorek. 22 listopada o 7 czasu argentyńskiego.

Jako przeciwwagę dla tych lęków, Scaloni odetchnął z ulgą po rozwiązaniu kolejnego problemu, który go ostatnio niepokoił: na czym się skoncentrować i jaki trening będzie miał zespół w Katarze. Trener chciał miejsca, w którym piłkarze mogliby trenować i odpoczywać, unikając transferów na trening, i to właśnie mogli robić w kompleksie Uniwersytetu Kataru. Jest to gigantyczny stadion o powierzchni 25 500 metrów kwadratowych, na który składa się ponad osiem boisk pierwszej klasy (z których dwa wyposażone są w sztuczne oświetlenie do treningów nocnych ze względu na wysokie temperatury) oraz stadion o pojemności dziesięć tysięcy ludzi. Scaloni zdołał odbyć pełną trasę, gdy był w Katarze na losowanie Pucharu Świata i jest bardziej niż zadowolony z udogodnień, które zostały oficjalnie zarezerwowane przez AFC.

Drużyna dowodzona przez Scaloni jest niepokonana w 31 meczach
Drużyna dowodzona przez Scaloni jest niepokonana w 31 meczach

Jeśli chodzi o samą kulistą stronę, Scaloni chciałby, żeby PSG przetrwało w Lidze Mistrzów Nawet Lionel Messi, Angel Di Maria i Leandro Paredes, trzej niekwestionowani startujący w jego drużynie, do ostatniego razu mieli najwyższe europejskie rozgrywki. Jednak reprezentacja Francji została wyeliminowana w 1/8 finału przez Real Madryt, a potem opuściła Messiego, Di Marię i Paredesa bez rozgrywania najsłynniejszych meczów Ligi Mistrzów.

Scaloni zajmuje się również pytaniem, które uważa za kluczowe: Że wybrani piłkarze mają ciągłość w swoich klubach. Dla trenera nie jest to drobny problem w nadchodzących miesiącach. Dlatego dba o postępy wszystkich piłkarzy w swoich klubach iz niecierpliwością czeka, co stanie się z przyszłością Paulo Dybali, który w połowie roku opuści Juventus i nadal nie wie, gdzie zagra. Lipiec.

Krótko mówiąc, Scaloni ma rozsądne, a jednocześnie znośne obawy, być może takie same obawy, jakie miałby zastąpić jakikolwiek inny z jego kolegów. Przynajmniej na razie nie ma żadnych poważnych problemów. W głębi duszy trener jest tak samo podekscytowany jak argentyńscy kibice, mając nadzieję, że obecny niepokonany rekord drużyny z 31 meczów potrwa do 18 grudnia, kiedy to rozegrany zostanie finał Mistrzostw Świata, ten cenny cel pożądania.

Czytaj:

Sześć zadań przypisanych do reprezentacji narodowej w ziemiance wybranej na Mistrzostwa Świata: od nieszczęśliwego wypadku w pokojach po „salon” z „argentyńską pieczęcią”

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.