5-0 Polska przyspiesza bez gola Lewandowskiego

Polska pokonała San Marino (5:0) bez gola Roberta Lewandowskiego, przedłużając starania Anglii i Albanii o awans do Mistrzostw Świata w grupie A w drodze do Kataru 2022.

Drużynie prowadzonej przez Portugalczyka Paulo Sousę wciąż nie udało się usunąć Albanii z drugiego miejsca, którą pokonali Węgrami. Polska, która traciła jeden punkt do reprezentacji Albańczyków, którą odwiedzają we wtorek w kluczowym meczu, traci pięć punktów do Anglii, dążąc do pierwszego miejsca i bezpośredniej kwalifikacji do mundialu.

Chcąc zapewnić sobie obecność w barażach, Polska pokonała w jedenastu minutach PGE Narodowy w Warszawie po bramce Karola Świderskiego. Dziewiątki później bramkę samobójczą strzelił Mirko Palazzi, tworząc przewagę boiska, którą na początku drugiej połowy powiększył Krzysztof Piątek.

Faul Roberta Lewandowskiego został zastąpiony w czasie meczu przez Jacoba Modera. Napastnik Bayernu Monachium nie wykorzystał kruchości San Marino, aby zobaczyć gola i dotrzeć do najlepszego strzelca w fazie kwalifikacyjnej w wyścigu z Holendrem Memphis Depay, izraelskim Iranem Zahavim z PSV Eindhoven i Serbem Aleksandarem Mitroviciem, Fulham, oni mają siedem bramek. Lewandowski zbiera sześć.

Sześć minut przed końcem Adam Boksa strzelił czwartego gola, a Krzysztof Piątek dodał piątego, co przypieczętowało zwycięstwo Polski nad San Marino.