5 filmów o II wojnie światowej

Zapomniana bitwa

włączenie

Podczas II wojny światowej brytyjski pilot, holenderski chłopiec walczący po stronie niemieckiej i Holenderka z ruchu oporu uczestniczyli w bitwie pod Schelde. Ich opcje są różne, ale ich cel jest jeden: wolność.

Nie zapomnij śledzić nas w Google News, aby być na bieżąco

Lista Schindlera

obraz.png

Klasyk z 1994 roku, który zagrała jako reżyser Steven Spielberg Akcja rozgrywa się we wrześniu 1939 r., kiedy naziści najechali Polskę. Żydzi są przetrzymywani w gettach i wysyłani do obozów koncentracyjnych, za co niemiecki biznesmen Oskar Schindler (Liam Neeson), Dandy jest utalentowanym PR-owcem, który wykorzystuje tę sytuację, aby prosperować finansowo. W ten sposób rozpoczyna się interesująca relacja z najpotężniejszą armią hitlerowską w celu uruchomienia w Krakowie fabryki, której siłą roboczą będą żydowscy robotnicy z obozów koncentracyjnych.

Dunkierka

włączenie

W środku II wojny światowej, we francuskim mieście Dunkierka, setki tysięcy brytyjskich i alianckich żołnierzy zostaje uwięzionych przez siły wroga. Uwięzieni na plaży i morzu w tyle, stają w obliczu niemożliwej sytuacji, gdy zbliża się przeciwna armia. Film opowiada o operacji Dynamo, zwanej również cudem Dunkierki, złożonej ewakuacji batalionu alianckiego na terytorium Francji, która miała miejsce pod koniec maja 1940 roku. Operacja ta pozwoliła na uratowanie ponad 200 000 brytyjskich żołnierzy i ponad 100 000 Francuzi i Belgowie.

Przeczytaj więcej ►Netflix: 5 filmów inspirowanych książkami

żelazne serca

włączenie

Ta historia ma rolę bohatera Brad Pitt Stało się to w kwietniu 1945 roku, gdy wojna miała się kończyć. Pod dowództwem weterana sierżanta Warddy’ego batalion pięciu amerykańskich żołnierzy na pokładzie czołgu – Fury – stanie na granicy rozpaczy z nazistowską armią, ponieważ Niemcy wiedzą, że ich klęska została już wzbogacona.

Szeregowiec Ryan

włączenie

Po lądowaniu w Normandii podczas II wojny światowej, w której zginęło wielu alianckich myśliwców, grupa amerykańskich żołnierzy zostaje wybrana do wykonania swojej ostatniej misji: uratowania jednego człowieka po drugiej stronie linii wroga.

Czytaj więcej ► Lady Gaga otrzymuje pomoc psychiatryczną w House Of Gucci: „Rozpadałam się”

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *