5 hrabstw SoCal objętych nowymi wytycznymi dotyczącymi masek CDC

5 hrabstw SoCal objętych nowymi wytycznymi dotyczącymi masek CDC
LOS ANGELES (CABC) – Nowe wytyczne CDC zalecające ludziom noszenie masek w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień, prawdopodobnie wpłyną na obszary, w których występuje wysoki wskaźnik COVID-19, potencjalnie dotykając większość południowej Kalifornii.

CDC twierdzi, że nowe wytyczne powinny mieć zastosowanie do obszarów o „wysokim” lub „znacznym” przenoszeniu COVID-19.

We wszystkich hrabstwach Południowej Kalifornii, Los Angeles, Orange, Riverside i San Diego Obecnie wymienione przez CDC jako o „wysokich” szybkościach transmisji.

Inne hrabstwa SoCal – San Bernardino, Kern, Imperial, Ventura, Santa Barbara – są wymienione o krok dalej jako posiadające „dużą” transmisję.

Tylko hrabstwo San Luis Obispo jest wymienione jako posiadające jedynie „umiarkowaną” transmisję.

Hrabstwo Los Angeles faktycznie dokonało zmiany, na długo przed aktualizacją CDC. Hrabstwo wprowadziło mandat do noszenia masek w pomieszczeniach publicznych dla wszystkich na początku tego miesiąca, powołując się na nagłe skoki przypisywane rozprzestrzenianiu się wysoce zaraźliwego wariantu delta COVID-19.

Mandat maski hrabstwa LA zaczyna obowiązywać wraz ze wzrostem liczby infekcji COVID

Hrabstwo Ventura na początku tego miesiąca „zdecydowanie zaleciło” podobne zasady, wymagające od wszystkich członków społeczności noszenia masek podczas przebywania w pomieszczeniach razem z innymi członkami społeczeństwa, niezależnie od ich statusu szczepień.
Rzecznik hrabstwa San Bernardino powiedział, że hrabstwo nie ma obecnie planów wprowadzenia jakichkolwiek nowych lokalnych nakazów zdrowia.

Rzecznik Departamentu Zdrowia hrabstwa Riverside powiedział, że hrabstwo dokonuje przeglądu nowych wytycznych i oczekuje na dalsze zalecenia ze strony urzędników stanowych.

ABC7 również skontaktowało się z Orange County i oczekuje na odpowiedź.

Dyrektor CDC, dr Rochelle Walinsky, ogłosiła zmianę we wtorek, mówiąc, że wariant delta „wyjątkowo różni się od poprzednich szczepów wirusa wywołujących COVID-19”.

Nazwała szybkie rozprzestrzenianie się wariantu COVID „alarmującym” i powiedziała, że ​​jego zachowanie „wymaga aktualizacji naszych zaleceń”.

Noszenie masek pozostaje wymogiem w pomieszczeniach zamkniętych w całej Kalifornii dla osób niezaszczepionych. Jednak realizacja tego wymogu była oparta w dużej mierze na systemie honorowym, co sprawiało, że nie było pewności, czy nieszczepieni mieszkańcy będą przestrzegać zasady.

Miejska Służba Informacyjna przyczyniła się do powstania tego raportu.

Copyright © 2021 KABC-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *