5 lat przed tym, jak szczepionka może wytrzymać zmiany Covid

5 lat przed tym, jak szczepionka może wytrzymać zmiany Covid

Szczepionka COVID Petra Moinar przygotowuje zastrzyk szczepionki AstraZeneca przed podaniem jej w Battersea Centre for the Arts 8 marca 2021 r. w Londynie w Anglii.

Chris J. Ratcliffe | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Naczelny lekarz w Anglii ostrzegł, że nadchodząca zima pozostanie trudna dla krajowego systemu opieki zdrowotnej pomimo udanego programu szczepień przeciwko koronawirusowi.

Dalsze złagodzenie ograniczeń blokady w Anglii zostało w tym tygodniu opóźnione ze względu na wzrost liczby przypadków wariantu delta odkrytego po raz pierwszy w Indiach.

W przemówieniu do NHS w czwartek dyrektor medyczny Chris Whitty powiedział, że po obecnej fali infekcji Covid z powodu wariantu delta prawdopodobnie nastąpi kolejny skok zimą.

Powiedział, że Covid-19 „nie rzucił nam ostatniej niespodzianki i będzie więcej [variants] w nadchodzącym okresie”. Według Sky News. Dodał, że prawdopodobnie minie pięć lat, zanim pojawią się szczepionki, które mogą w bardzo dużym stopniu „wytrzymać” wobec różnych koronawirusów.

Do tego czasu, powiedział, potrzebne będą nowe programy szczepień i szczepionki przypominające.

W Wielkiej Brytanii, gdzie wariant delta jest obecnie odpowiedzialny za większość nowych infekcji, wzrosła liczba przypadków wśród młodych i nieszczepionych, co prowadzi do wzrostu liczby przyjęć do szpitala w tych grupach.

Mamy nadzieję, że programy szczepień przeciwko Covid-19 mogą powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu delta, więc trwa wyścig o ochronę młodych ludzi, którzy mogą nie być w pełni zaszczepieni.

Analiza opublikowana w poniedziałek przez Public Health England wykazała, że ​​dwie dawki PfizerBiotechnologia lub Oxford-AstraZeneca Szczepionki Covid-19 są bardzo skuteczne w przypadku hospitalizacji z powodu wariantu delta.

Jednak doniesiono, że niektóre szczepionki są mniej skuteczne przeciwko innym szczepom. Na przykład, Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział na początku tego miesiąca Rozpoczęła negocjacje handlowe z AstraZeneca w celu zabezpieczenia wariantu szczepionki – przystosowanego do radzenia sobie z typem odkrytym po raz pierwszy w Afryce Południowej.

Tymczasem w Wielkiej Brytanii trwają już próby zastrzyku przypominającego i istnieją doniesienia, że ​​mieszkańcy otrzymają trzecią dawkę przed zimą tego roku.

W Wielkiej Brytanii pierwszą dawkę szczepionki otrzymało ponad 42 miliony osób – około 80% dorosłej populacji – a ponad 30 milionów osób otrzymało drugą dawkę.

– Holly Eliat z CNBC przyczyniła się do powstania tego artykułu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *