5 najlepszych miejsc na świecie do oglądania naszej galaktyki

Oczy to najpotężniejsze narzędzia, jakie mamy do komunikowania się ze wszechświatem.

Od początków tego gatunku ludzi przyciągało nocne niebo, a patrzenie na gwiazdy jest idealnym przejawem tych pierwotnych uczuć.

Na przykład Droga Mleczna zainspirowała wielu astronomów, artystów, muzyków i poetów, ale może stać się odległą pamięcią dla większości ludzkości, jak wynika z badania przeprowadzonego przez Science Advances, które ujawniło, że prawie 60% Europejczyków i ponad 70% mieszkańców Ameryki Północnej Nie widzi jasnego pasma naszej galaktyki z powodu sztucznego oświetlenia.

Dlatego BOS Planet, wiodące stowarzyszenie astronomii i astrofotografii w kosmosie, wybrało pięć najlepszych miejsc na świecie do oglądania Drogi Mlecznej, aby zachęcić ludzi do utrzymania tego połączenia z gwiazdami.

1. Park Narodowy Arches – Utah, Stany Zjednoczone

Ten wysoki pustynny krajobraz na Płaskowyżu Kolorado zapewnia dwa kluczowe czynniki potrzebne do odkrycia Drogi Mlecznej: jest daleko od głównych źródeł zanieczyszczenia światłem i znajduje się na bardzo dużych wysokościach (ponad 5000 stóp).

2. Sahara – Afryka

Istnieje wiele pustyń, na których można zobaczyć Drogę Mleczną, ale niewiele jest tak oszałamiających jak Sahara. Ta ogromna pustynia jest niezamieszkana i daleka od głównych ognisk zanieczyszczenia światłem. Jest powszechnie znana ze wspaniałych obrazów naszej galaktyki, które można uchwycić w tym miejscu.

3. Pustynia Atakama – Chile

Usytuowane na wysokim płaskowyżu na wysokości prawie 8000 stóp, jest to nie tylko najlepsze miejsce do oglądania Drogi Mlecznej w Ameryce, ale także całej półkuli południowej. Warunki w tym miejscu są wyjątkowe.

Jest to najbardziej sucha pustynia niepolarna na świecie, która ma średnio 330 pogodnych nocy w roku. To również sprawia, że ​​życie prawie nie istnieje i możesz cieszyć się niebem wolnym od zanieczyszczenia światłem.

4. Wesoły Las – Argentyna

Piękne nocne niebo sprawia, że ​​obserwacje gwiazd na Ziemi są łatwiejsze i bardziej imponujące.

Dzięki dziewiczej przyrodzie, wyjątkowej dzikiej przyrodzie, pięknym górom, jeziorom i lodowcom, to obserwacja gwiazd w Patagonii naprawdę zachwyci.

5. Park Narodowy Wollemi – Australia

Park ten znajduje się w najdzikszej części Nowej Południowej Walii, położonej w australijskich Górach Błękitnych, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czyste niebo pozbawione sztucznego światła to ulubione miejsce australijskich fotografów do oglądania naszej galaktyki.

podawać. Redakcja. JR

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.