5 planet pojawi się na niebie na początku tego miesiąca

5 planet pojawi się na niebie na początku tego miesiąca

Zapisz się do biuletynu CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Nie zapomnij spojrzeć w górę w ten weekend, aby zobaczyć początek rzadkiego układu pięciu planet zdobiących nocne niebo.

Począwszy od wczesnych godzin porannych w piątek 3 czerwca, pięć planet Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna ustawi się w kolejności planet.

To rzadkie zjawisko nie występowało od grudnia 2004 roku, a w tym roku odległość między Merkurym a Saturnem będzie mniejsza, Według Sky & Telescope.

Magazyn kosmiczny powiedział, że obserwatorzy gwiazd będą potrzebować pod ręką lornetki wraz z wyraźnym widokiem wschodniego horyzontu, aby dostrzec Merkurego na początku miesiąca. Według Diany Henekainen, redaktorki obserwacyjnej w Sky & Telescope, w czerwcu Merkury stanie się jaśniejszy i łatwiejszy do zobaczenia.

Dodała, że ​​reszta planet musi być stale widoczna gołym okiem.

Powiedziała, że ​​najlepszy czas na obejrzenie pięciu planet to 30 minut przed wschodem słońca. W noc przed planowanym obejrzeniem wyrównania sprawdź Kiedy słońce wschodzi w Twojej okolicy.

Niektórzy obserwatorzy gwiazd są szczególnie entuzjastycznie nastawieni do niebiańskiego wydarzenia, w tym Hanekainen. Pojechała ze swojego domu na zachód od Bostonu do nadmorskiego miasteczka nad Oceanem Atlantyckim, aby zapewnić sobie doskonały widok na wyrównanie.

„Będę tam na górze z wziernikiem, patrząc na wschód i południowy wschód i przecinając wszystkie palce u rąk i nóg, aż będzie jasne”, powiedział Hanekainen.

Nie musisz podróżować, aby obejrzeć wydarzenie, ponieważ będzie ono widoczne dla ludzi na całym świecie.

Obserwatorzy gwiazd na półkuli północnej mogą zobaczyć planety od wschodniego do południowo-wschodniego horyzontu, podczas gdy ci na półkuli południowej powinni patrzeć wzdłuż wschodniego horyzontu na północno-wschodni horyzont. Jedynym wymaganiem jest czyste niebo w kierunku linii trasowania.

Jeśli się obudzisz, a pogoda zablokuje niebo, nie musisz się martwić, powiedział Hannekainen.

„Rozglądaj się przez cały czerwiec, a kiedy będziesz miał jasny poranek, wyjdź i ciesz się tym widokiem” – powiedziała.

Oprócz pięciu planet, półksiężyc znajdzie się również w linii między Wenus a Marsem 24 czerwca.

Henekäinen powiedział, że w przeciwieństwie do poprzednich dni, ten szczególny niebiański układ można zobaczyć na godzinę przed wschodem słońca.

Powiedziała, że ​​następnego dnia księżyc będzie kontynuował swoją orbitę wokół Ziemi, wytrącając go z równowagi z planetami.

Jeśli przegapisz ustawienie pięciu planet w kolejności sekwencyjnej, następna nastąpi w 2040 r., według Sky & Telescope.

Według danych, w 2022 r. będzie jeszcze siedem pełni księżyców starożytny kalendarz rolników:

 • 14 czerwca: Truskawkowy Księżyc
 • 13 lipca: Pak Mun
 • 11 sierpnia: Księżyc Jesiotra
 • 10 września: Harvest Moon
 • 9 października: Księżyc Łowcy
 • 8 listopada: Księżyc bobra
 • 7 grudnia: Zimny ​​Księżyc

Są to nazwy zwyczajowe związane z miesięcznymi pełniami księżyca, ale znaczenie każdego z nich może być również Różni się w zależności od plemion indiańskich.

Według niej w 2022 roku nastąpi kolejne całkowite zaćmienie Księżyca i częściowe zaćmienie Słońca starożytny kalendarz rolnika.

Częściowe zaćmienie Słońca występuje, gdy księżyc przechodzi przed słońcem, ale blokuje tylko część jego światła. Upewnij się, że nosisz odpowiednie okulary zaćmienia, aby bezpiecznie oglądać zaćmienie słońca, ponieważ światło słoneczne może uszkodzić oczy.

Częściowe zaćmienie Słońca 25 października będzie widoczne dla mieszkańców Grenlandii, Islandii, Europy, północno-wschodniej Afryki, Bliskiego Wschodu, zachodniej Azji, Indii i zachodnich Chin. Żadne z częściowych zaćmień Słońca nie będzie widoczne z Ameryki Północnej.

Całkowite zaćmienie Księżyca będzie również widoczne dla mieszkańców Azji, Australii, Pacyfiku, Ameryki Południowej i Ameryki Północnej w dniu 8 listopada między 3:01 rano ET a 8:58 ET — ale księżyc będzie nieobecny dla osób na wschodzie regiony Ameryki Północnej.

Sprawdź pozostałe 11 Kąpiel, która osiągnie punkt kulminacyjny W 2022 roku:

 • Gwiazdozbiór Delty Południowej: 29-30 lipca
 • Alfa Koziorożca: od 30 do 31 lipca
 • Perseidy: 11-12 sierpnia
 • Orionidy: od 20 do 21 października
 • Południowa Torres: 4-5 listopada
 • Północ Torres: 11-12 listopada
 • Leonidy: 17-18 listopada
 • Geminidy: od 13 do 14 grudnia
 • Ursydy: od 21 do 22 grudnia

Jeśli mieszkasz na obszarze miejskim, możesz chcieć jechać gdzieś, gdzie światła miasta nie są rozproszone, aby uzyskać najlepszy widok.

Szukaj otwartej przestrzeni z szerokim widokiem na niebo. Upewnij się, że masz krzesło lub koc, abyś mógł wyglądać prosto. Daj swoim oczom około 20 do 30 minut – bez patrzenia na telefon lub inne urządzenia elektroniczne – na dostosowanie się do ciemności, aby łatwiej było dostrzec meteoryty.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.